REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Dead Space 3 bije rekordy serii: 2 miliony pobrań dema. Będzie 5 mln sprzedanych egzemplarzy?

Trzecia część futurystycznego survival horroru dzisiaj ma światową premierę, pod koniec tygodnia europejską. Analitycy już zacierają ręce, ciesząc się z olbrzymiej ilości pobrań wersji demonstracyjnej i podsumowując wyniki przedsprzedaży. Idą na kolejny rekord?

25.02.2013
5:48
Dead Space 3 bije rekordy serii: 2 miliony pobrań dema
REKLAMA

To już coś znaczy, jeżeli przez miesiąc po ukazaniu się, gracze z całego świata ściągnęli próbną wersję nadchodzącego tytułu ponad 10 razy więcej, niż demo poprzedniczki przez cały czas od wypuszczenia. Co prawda fakt ten może być dość oczywisty – po premierze piraci nie będą zawracali sobie głowy okrojoną, próbną edycją i sięgną po świeżutki torrent ze scrackowanym Dead Space 3, więc osiągi dema widocznie spadną. Gdzie te czasy, kiedy modemowy internet wręcz zmuszał do kupienia czasopisma z pokazowymi etapami, żeby zadecydować o kupnie pełnej wersji?

REKLAMA

Czy rzeczywiście można się nastawiać na hit roku 2013? Według danych EA, Dead Space 3 został umieszczony już na ponad 30 branżowych listach uwzględniających go w przyszłorocznym zestawieniu. Ciekawie przedstawia się opcja na Xbox 360, gdzie za sprawą Kinecta dostępne jest głosowe wydawanie poleceń. Z gry na grę udogodnienie to prezentuje coraz wyższy poziom. I dobrze, bo ostatnie czego nam trzeba to scena, w której wyskakuje na nas kosmiczne zombie, a my krzycząc w panice i chowając się pod stół z padem, niechcący rozkazujemy naszemu bohaterowi upuszczenie broni i rzucenie się z gołymi pięściami na krwiożerczego oponenta. Dla nieogarniętych w intuicyjnym „mówieniu poleceń” przygotowano ściągawkę ze spisem, w którym są wyszczególnione komendy głosowe w Dead Space 3.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA