REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Disney+ podniesie ceny również w Polsce. Od grudnia będziemy płacić więcej

Następstwem upublicznienia finansowego raportu Disney+ za drugi kwartał 2023 jest zalew informacji o zmianach, które jak na razie dotyczą przede wszystkim USA i kilku innych krajów. Okazało się jednak, że tegoroczny wzrost cen usługi obejmuje również Polskę.

10.08.2023
17:05
disney plus drożej polska wzrost cen subskrypcji
REKLAMA

Kilka godzin temu informowaliśmy, że Disney+ ma nowe plany dotyczące cen i dzielenia subskrypcji. W 2024 roku koncern ma wprowadzić pierwsze rozwiązania mające na celu ograniczenie współdzielenia kont z użytkownikami spoza danego gospodarstwa domowego. Poza tym 1 listopada w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Norwegii, Szwecji i Danii wprowadzony zostanie pakiet z reklamami; Disney zamierza też testować w wybranych europejskich krajach pakiet standard z jakością HD i dwoma ekranami.

Pisaliśmy też o podwyżce cen w USA, której towarzyszyć będzie debiut nowej łączonej oferty z Hulu - znacznie korzystniejszej, niż subskrybowanie dwóch serwisów osobno. Niestety, wygląda na to, że aktualizacja cennika dotknie również inne kraje, w tym Polskę - i to znacznie szybciej, niż sądziliśmy.

REKLAMA

Disney+ drożeje. Wzrost cen w Polsce

REKLAMA

Dowiedzieliśmy się, że od 6 grudnia we wszystkich krajach europejskich - w tym w Polsce - wzrosną ceny serwisu dla obecnych abonentów. Pod koniec 2023 roku abonament będzie nas już kosztował 37,99 zł miesięcznie lub 379,90 zł rocznie. Dla nowych klientów cena subskrypcji będzie wyższa już od 1 listopada. Póki co w naszym kraju wciąż jeszcze będzie dostępny tylko jeden pakiet (4K, cztery urządzenia równocześnie), ale wprowadzenie opcji opcji z reklamami to z całą pewnością kwestia czasu.

Czytaj także:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA