REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Gdzie obejrzeć film "Mała Syrenka"? Produkcja Disneya lada chwila trafi do VOD

Film "Mała Syrenka", który zadebiutował w kinach pod koniec maja, niebawem trafi do VOD. Sprawdzamy, gdzie go obejrzeć i kiedy premiera.

08.08.2023
10:35
Gdzie obejrzeć film "Mała Syrenka"? Produkcja Disneya lada chwila trafi do VOD
REKLAMA

"Mała Syrenka" to jeden z filmów, który wzbudził w tym roku sporo kontrowersji, gdyż w roli podwodnej, disneyowskiej księżniczki Arielki została obsadzona Halle Bailey. Na wieść o tym, zanim jeszcze produkcja w ogóle zadebiutowała w kinach, w serwisach posypały się negatywne opinie. Wielu hejterów wylało wiadro pomyj na czarnoskórą aktorkę, która według nich nie miała prawa pojawić się w roli syreny, przedstawianej w pierwotnej animacji Disneya jako białą bohaterką z czerwonymi włosami. Halle Bailey odniosła się do rasistowskich komentarzy, twierdząc, że kiedy czarnoskóre osoby na każdym kroku spotykają się z rasizmem, w końcu przestaje być to dla nich szokujące. Mimo z odgórnych, negatywnych recenzji, film wypadł całkiem dobrze, a "Mała Syrenka", która w kinach zadebiutowała 26 maja, lada chwila zadebiutuje w VOD.

REKLAMA

Gdzie obejrzeć film "Mała Syrenka"? Produkcja pojawi się na Disney+

"Mała Syrenka" w reżyserii Roba Marshalla to kolejna adaptacja kultowej historii Hansa Christiana Andersena, tym razem w wersji aktorskiej. Musical opowiada o najmłodszej, najbardziej niepokornej córce Trytona - Arielce. Syrena, zafascynowana światem ludzi, wypływa z głębin oceanu na powierzchnię, gdzie poznaje księcia Eryka. Gdy Arielka zakochuje się w mężczyźnie, postanawia iść za głosem serca, zawierając pakt z morską wiedźmą Urszulą. Okazuje się jednak, że chęć życia na lądzie będzie musiała przypłacić wysoką ceną. W rolach głównych wystąpili Halle Bailey, Jonah Hauer-King, Melissa McCarthy i Javier Bardem.

REKLAMA

Film "Mała Syrenka" zadebiutuje na platformie Disney+ 6 września.

Zwiastun filmu "Mała Syrenka" (2023)
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA