REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wielka wtopa Marvela. Przypadkiem wrzucili pełną spoilerów zapowiedź "Doktora Strange'a 2"

Nawet tak świetnie naoliwiona maszyna jak Marvel Studios zalicza czasem wpadki. Na zaledwie tydzień przed premierą "Doktor Strange w multiwersum obłędu" do sieci oficjalnymi kanałami trafił nowy teaser filmu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest wypełniony po brzegi spoilerami. Wideo promujące "Doktora Strange'a 2" usunięto, ale, jak wiadomo, w internecie nic nie ginie.

29.04.2022
9:36
doktor strange 2 wideo spoilery marvel charles xavier
REKLAMA

Od czasu premiery poprzedniego filmu Marvel Cinematic Universe minęło już niemal pół roku, więc fani superbohaterów są w zrozumiały sposób podekscytowani. Ich uczucia napędza zresztą fakt, że "Doktor Strange 2" zapowiada się na tytuł, który zmieni wiele w multimedialnej serii Marvela. Dotychczasowe zapowiedzi potwierdzały, że uniwersum wykreowane przez Kevina Feige'ego wejdzie na 100 proc. w ideę alternatywnych rzeczywistości. Doktor Strange spotka swoje dobre i złe warianty, ale też postaci z innych marek Marvela.

Jeszcze do dzisiejszej nocy można było się zastanawiać nad tożsamością niektórych postaci zasygnalizowanych w zwiastunach lub podawanych w zakulisowych plotkach. Wydawało się, że Marvel Studios będzie chciało utrzymać tę aurę tajemniczości aż do piątkowej premiery filmu. Dlatego nocna premiera pełnego spoilerów spotu telewizyjnego "Doktor Strange w multiwersum obłędu" okazała się tak wielkim zaskoczeniem. Problem w tym, że dla Marvela chyba też.

REKLAMA

Doktor Strange 2 - nowy teaser zdradza ostre spoilery:

Uwaga! Od tego punktu znajdziecie spoilery z filmu "Doktor Strange w multiwersum obłędu".

Oryginalny materiał trwał zaledwie 10 sekund i opublikowano go m.in. na kanale Marvel Studios Canada. Filmik oczywiście szybko usunięto, ale w międzyczasie wiele portali zdążyło go powielić. Zapytaliśmy polskiego oddziału Disneya o komentarz w tej sprawie, ale do publikacji tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Jak na tak krótkie wideo liczba zawartych w nim spoilerów może robić wrażenie. Nie tylko zobaczyliśmy najlepsze jak do tej pory ujęcia dwóch (wcześniej) zagadkowych postaci, ale też pokazano pewną kluczową postać z animowanego serialu "What If...?". Bohaterowie, o których mowa, to odpowiednio: Monica Rambeau jako Kapitan Marvel, Kapitan Carter z "What If…?" i nie kto inny jak Charles Xavier grany przez sir Patricka Stewarta .

Do tej pory część fanów spekulowała, że świecąca postać z poprzednich trailerów "Doktora Strange'a 2" to może być jakiś wariant Iron Mana. Okazało się inaczej. Obecność wzmocnionej serum super-żołnierza Peggy Carter też jest niemałą niespodzianką. Za największą sensację przedstawioną w spocie należy zaś uznać potwierdzenie powrotu Stewarta do roli Profesora X oraz pojawienie się jego żółtego, latającego wózka inwalidzkiego i zielonego garnituru.

REKLAMA

"Doktor Strange w multiwersum obłędu" powiązany z dwoma animacjami Marvela?

Widok kultowego urządzenia z komiksów i animowanego serialu "X-Men" jest według niektórych komentujących dowodem na to, że w "Doktor Strange w multiwersum obłędu" spotkamy właśnie tamtą wersję Charlesa Xaviera. To dosyć szalona teoria, ale po głębszym zastanowieniu ma pewien sens. Disney+ pracuje obecnie nad sequelem kultowej animacji z lat 90, który nosi tytuł "X-Men '97". W ten sposób połączono aż trzy różne uniwersa.

"Doktor Strange 2" trafi do kin już 6 maja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA