REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Twórcy "Fallouta" snują plany na kolejne sezony serialu. "Chcielibyśmy zrobić jeszcze wiele rzeczy"

Wszystkie odcinki "Fallouta" wpadły właśnie na Amazon Prime Video. Czy serial na podstawie popularnej serii gier wideo doczeka się 2. sezonu? Twórcy zdradzają ambitne plany na kontynuację swojej opowieści.

11.04.2024
13:59
fallout 2 sezon amazon prime video kiedy
REKLAMA

"Fallout" narobił szumu jeszcze na chwilę przed swoją premierą. Dziennikarze, którzy mieli do niego wcześniejszy dostęp, zdążyli się już przecież rozpływać w zachwytach nad serialem Amazon Prime Video. Produkcja zebrała bowiem 93 proc. pozytywnych opinii od krytyków na Rotten Tomatoes. Dla porównania: "The Last of Us", adaptacja innej popularnej gry wideo od HBO, ma ich niewiele więcej, bo 96 proc. Czyli będzie kolejny hit? Na razie jest zbyt wcześnie, żeby to stwierdzić.

Ku uciesze widzów wszystkie odcinki "Fallouta" wpadły na Amazon Prime Video nieco wcześniej niż początkowo zapowiadano. Z naszej perspektywy kilka godzin wcześniej, bo serial pojawił się na platformie o 3:00 w nocy z 10 na 11 kwietnia. Użytkownicy serwisu dopiero więc produkcję odkrywają. Ale twórcy już mówią o ambitnych planach na jej kontynuację.

REKLAMA

Fallout - wszystko co wiemy o 2. sezonie

Właściwie to twórcy "Fallouta" bardzo szybko zaczęli myśleć o kontynuacji. Producent wykonawczy i reżyser trzech pierwszych odcinków Jonathan Nolan (tak, brat Christophera Nolana) stwierdził w rozmowie z The Direct, że dyskutowano o przyszłości serialu jeszcze przy okazji prac nad pilotem:

Myślę, że zawsze musisz mieć plan gry, jakby się okazało, że masz wystarczająco szczęścia na 2. sezon. Co jednak według mnie najważniejsze, trzeba najpierw włożyć najwięcej energii w to, aby zrealizować wspaniały sezon pierwszy.

Fallout: 2. sezon - Amazon Prime Video

Showrunnerka Geneva Robertson-Dworet przyznaje natomiast, że twórcy mogą oddać sprawiedliwość oryginalnej serii gier, tylko jeśli będą mogli pracować z większą liczbą odcinków. "[...] zdecydowanie mamy mnóstwo rzeczy, których nie mogliśmy zmieścić w ośmiu godzinach sezonu pierwszego, a bardzo, bardzo chcielibyśmy móc o nich opowiedzieć".

Warto nadmienić, że twórcy serialu "Fallouta" nie podążają ściśle za przedstawionymi w niej wydarzeniami. Wprowadzają wątki i postacie, których w pierwowzorach nie uświadczymy. Starają się jednak oddać ducha oryginałów. Geneva Robertson-Dworet zapewnia, że chcieli być wierni ich mitologii.

To była najtrudniejsza część, tak mi się wydaje, adaptacji tego wszystkiego. W 25-letniej historii gier "Fallout" cały czas natykasz się na jakieś skarby i chcesz je przenieść na ekran, ale nie możesz, bo nie możesz oddać sprawiedliwości wszystkiemu, prawda? Nie chcesz robić beznadziejne adaptacji swoich ulubionych elementów gry, ledwo dotykając ich istoty, kiedy wprowadzasz je w 1. sezonie zbyt pobieżnie. Z tego względu mamy wiele do zrobienia w przyszłych sezonach. I musimy się modlić, abyśmy dostali 2. sezon.

- mówi showrunnerka.

Więcej o serialu "Fallout" poczytasz na Spider's Web:

Fallout - kiedy 2. sezon?

Na ten moment Amazon nie zamówił jeszcze 2. sezonu "Fallouta". Czy to się jednak zdarzy? O tym zapewne przekonamy się w niedalekiej przyszłości, kiedy poznamy wyniki oglądalności serialu. Biorąc pod uwagę, że to adaptacja popularnych gier wideo, która zebrała bardzo entuzjastyczne recenzje, produkcja ma wszelkie predyspozycje, aby stać się hitem. Nadzieje twórców na kontynuację mogą więc się szybko spełnić.

Serial "Fallout" obejrzysz na Amazon Prime Video.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA