REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

ALARM! Wjechał zwiastun "Fallouta" od Amazona. Ależ to będzie bomba

Na podstawie gier wideo powstaje coraz więcej seriali. Najpierw było ciepło przyjęte "Halo", potem przyszło genialne "The Last of Us", a po drodze natknęliśmy się jeszcze na pokręcony "Twisted Metal". Niedługo na Amazon Prime Video pojawi się natomiast "Fallout". W sieci właśnie zadebiutował zwiastun nadchodzącej produkcji.

07.03.2024
17:27
fallout serial amazon prime video
REKLAMA

Nie oszukujmy się. Seriale na podstawie gier wideo wypadają dużo lepiej niż ich filmowe odpowiedniki. W kinach sprawdzają się co najwyżej produkcje skierowane do młodszych widzów. Na małym ekranie to już zupełnie inna bajka. Twórcom udaje się zrekompensować widzom brak interakcji z opowieścią, chociażby, tak jak w "The Last of Us", rozwijając wątki ledwo w oryginale muśnięte. Dlatego właśnie nadchodzącemu "Falloutowi" towarzyszą spore nadzieje. Choć nie brakuje też przecież obaw.

Korzenie "Fallouta" sięgają 1997 r. Wtedy to bowiem zadebiutowała pierwsza część kultowej dzisiaj serii gier, w której skład wchodzi obecnie 10 tytułów. Gracze wprost kochają ten retrofuturystyczny, postapokaliptyczny świat. Już w przyszłym miesiącu okaże się, czy Amazon nie poległ, próbując przenieść jego specyficzny klimat na ekran. Udostępniony właśnie zwiastun napawa w tej kwestii optymizmem.

Więcej o serialach Amazon Prime Video poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Fallout - zwiastun serialu Amazon Prime Video

W trailerze widzimy, jak mieszkanka schronu Lucy próbuje przeżyć w niebezpiecznym i skażonym świecie. Fabuła rozgrywa się bowiem w postapokaliptycznym Los Angeles, w którym 200 lat po zagładzie nuklearnej ludzie mieszkają w luksusowych bunkrach. Zagraża im nie tylko promieniowanie, ale też mutanci i niebezpieczni bandyci.

Fallout - Amazon Prime Video - premiera - serial
REKLAMA

Nie dość, że od strony wizualnej zwiastun prezentuje się obłędnie, to jeszcze pełno jest w nim czarnego humoru, charakterystycznego przecież dla gier. W trailerze natrafimy też na dobrze znane fanom pierwowzoru postacie, jak Moldavery czy Ma June. Wygląda więc na to, że chociaż twórcy podążają własną ścieżką, próbują też oddać sprawiedliwość oryginałom.

Do świata "Fallouta" w serialu wprowadzi nas Jonathan Nolan (brat Christophera Nolana) - współtwórca "Westworld", który wyreżyserował pierwsze trzy odcinki. W główne role wcielają się natomiast Ella Purnell ("Yellowjackets"), Aaron Moten ("Wyzwolenie") i Walton Goggins ("Nienawistna ósemka").

Premiera serialu "Fallout" 11 kwietnia na Amazon Prime Video. Tego dnia na platformie pojawią się wszystkie odcinki.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA