REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Gerard Depardieu zatrzymany przez policję za napaść na tle seksualnym

Gerard Depardieu, francuski aktor, trafił do aresztu. Jak podają zagraniczne media, mężczyzna został wezwany na komisariat w związku z zarzutami o napaść na tle seksualnym.

29.04.2024
14:40
gerard depardieu areszt molestowanie
REKLAMA

To nie pierwszy raz, kiedy Gerard Depardieu, 75-letni francuski aktor znany z takich produkcji jak "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra", "Witamy w Nowym Jorku" czy "Bellamy", mierzy się z oskarżeniami o molestowanie kobiet. Obecnie przeciw niemu toczą się trzy postępowania, w tym za napaść na tle seksualnym i gwałt aktorce Charlotte Arnould w 2018 r., która miała wówczas 22 lata. Śledztwo rozpoczęło się w 2020 r. i nie zostało zamknięte aż do teraz.

REKLAMA

Gerard Depardieu zatrzymany przez policję w związku z zarzutami o napaść seksualną

Wobec Depardieu pojawiły się kolejne oskarżenia - lokalne media podają, że mężczyzna został zatrzymany przez policję w poniedziałek rano i trafił na komisariat, gdzie miał zostać przesłuchany w sprawie zeznań dwóch kobiet. Jedna z nich, 53-letnia Amelie, oskarżyła go o molestowanie seksualne na planie filmu "Les Volets Verts" we wrześniu 2021 r. Zeznała, że aktor miał dotykać jej miejsc intymnych i wypowiadać się w stosunku do niej w sposób wulgarny. Druga kobieta miała natomiast napastowana przez Depardiu w 2014 r. podczas zdjęć do filmu "Czarodziej i syjamczyk". 24-letnia wówczas asystentka produkcji miała być przez aktora molestowana.

Gerard Depardieu
REKLAMA

Aktor konsekwentnie zaprzecza wszelkim zarzutom o gwałt i napaść. W październiku ubiegłego roku w gazecie "Le Figaro" pojawił się list otwarty, w którym Depardieu zasugerował, że jego czyny zostały błędnie zinterpretowane, co podzieliło francuski świat kina. Nie są to pierwsze zarzuty w kierunku mężczyzny - rok temu gwiazdor został oskarżony o niewłaściwe zachowanie przez 13 kobiet z branży filmowej. Jednym z najpoważniejszych zarzutów jest napaść na tle seksualnym i gwałt aktorce Charlotte Arnould w 2018 r.

Zdjęcie główne: kadr z filmu na YouTube.

O Gerardzie Depardieu przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA