REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Reżyser nowej "Godzilli" chciałby zrobić sequel. I oby mu się udało

"Godzilla Minus One" swoim pięknym rykiem ujęła tak krytyków, jak i widzów. Każdy, kto widział japoński film, wie, że zostawia on szeroko otwartą furtkę do sequela. Reżyser chciałby go zrealizować. Czy będzie mu to dane?

09.12.2023
10:43
godzilla minus one sequel japońskie kino
REKLAMA

"Godzilla Minus One" nie jest zwykłym filmem o Godzilli. To nie amerykańskie MonsterVerse, gdzie jak nie ma naparzających się potworów, to nic nie ma. To przede wszystkim angażująca ludzka opowieść. Fabuła skupia się na losach pilota kamikaze Koichi Shikishimy i poznanej przez niego przypadkiem Noriko Oishi, którzy próbują ułożyć sobie życie w zniszczonej wojną Japonii. Niestety, na drodze do szczęścia staje im tytułowe kaiju.

Zakończenie pozostawia widza z nieznośnym cliffhangerem. Godzillę udaje się co prawda zabić, ale ostatnie ujęcie pokazuje, że nie do końca. Co więcej, głównych bohaterów spotyka happy end, ale atomowy wyziew potwora mógł u Noriko wywołać choroby popromienne. Opowieść ewidentnie można więc dalej eksplorować.

Więcej o Godzilli poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Godzilla Minus One - dostaniemy sequel?

Jak podaje Dexerto, reżyser Takashi Yamazaki zdradził, że zrobienie filmu o Godzilli było jego życiowym marzeniem. Po jego realizacji ma jednak mieszane uczucia. Czuje się spełniony, ale chciałby więcej:

Zawsze chciałem zrobić film o Godzilli, więc to był moment, kiedy ziściło się moje 50-letnie marzenie. Ale po skończeniu poczułem się samotny... chciałem zrobić jeszcze jeden film. Zastanawiam się, czy mi na to pozwolicie.

Godzilla Minus One - sequel
REKLAMA

Krytycy nie narzekaliby na pewno na ewentualny sequel. "Godzilla Minus One" zebrała bowiem mnóstwo pozytywnych recenzji i na Rotten Tomatoes cieszy się wynikiem na poziomie 97 proc. świeżości. Podobnie jak oni, w filmie zakochali się widzowie. Produkcja kosztowała 15 mln dolarów, a w samej Japonii zarobiła 26 mln. W Stanach Zjednoczonych pobiła natomiast rekord otwarcia japońskiego tytułu. W globalnym box offisie zebrała łącznie ponad 43,5 mln.

"Godzilla Minus One" otrzymała bardzo wąską dystrybucję. Po sukcesie komercyjnym stojąca za filmem wytwórnia Toho postanowiła ją rozszerzyć. Również w Polsce. Produkcję można teraz oglądać w Multikinie na trzech seansach dziennie.

Więcej na temat seansów filmu "Godzilla Minus One" poczytasz na Spider's Web: Ryk Godzilli wzywa was do kin. Będzie więcej seansów japońskiego filmu

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA