REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ryk Godzilli wzywa was do kin. Będzie więcej seansów japońskiego filmu

Polacy pokochali "Godzillę Minus One". Japoński film wszedł do naszych kin w bardzo ograniczonej dystrybucji, którą zdecydowano się teraz rozszerzyć. Jeśli jeszcze produkcji nie widzieliście, będziecie mieli mnóstwo okazji, aby nadrobić zaległości.

08.12.2023
17:09
godzilla minus one kino co obejrzec
REKLAMA

Nie ma to jak oryginał. Chociaż Amerykanie już od ładnych paru lat próbują tworzyć własne uniwersum Godzilli, to Japończycy właśnie zaserwowali nam jeden z najlepszych filmów z legendarnym kaiju w roli głównej. "Godzilla Minus One" powstała z okazji 70. urodzin króla potworów i szybko zaskarbiła sobie uznanie tak krytyków, jak i widzów.

"Godzilla Minus One" ma przepiękne sceny destrukcji, które potrafią pozostawić widzów z oklapniętymi szczękami. Jej siła płynie jednak z angażującej ludzkiej historii, utrzymanej w stylu wojennego melodramatu. Dzięki temu celem filmu nie jest rozwałka sama w sobie, a ponowna próba zmierzenia się z tragiczną historią Japonii. Dzięki temu podejściu produkcja cieszy się 97 proc. pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes. Zdążyła też już całkiem nieźle zarobić.

Więcej o Godzilli poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Godzilla Minus One - więcej seansów

W sam premierowy weekend "Godzilla Minus One" zarobiła w Stanach Zjednoczonych 14,36 mln dolarów. Czyni to film największym japońskim hitem w USA wszech czasów - wcześniej rekord (14,1 mln) należał do "The Adventures of Milo and Otis" z 1989 roku(!). Do teraz produkcja na całym świecie zgarnęła już ponad 42 mln. W związku z tym stojąca za tytułem wytwórnia Toho zdecydowała się poszerzyć dystrybucję. Nie tylko w USA, ale również na innych rynkach. W tym w Polsce.

REKLAMA
Godzilla Minus One - kino - gdzie obejrzeć?

Na naszym rynku "Godzilla Minus One" również może się pochwalić niemałym sukcesem. Szczególnie artystycznym, bo wyjątkowo przypadła do gustu recenzentom. Widzowie mogli ją jednak do tej pory obejrzeć na bardzo ograniczonej liczbie seansów. Teraz się to zmieni. Polski dystrybutor poinformował właśnie, że w nadchodzący weekend i kolejny tydzień film będzie wyświetlany w wielu kinach sieci Multikino trzy razy dziennie.

Informacji o seansach filmu "Godzilla Minus One" szukajcie na stronie Multikina.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA