REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nowy serial HBO ma opowiedzieć o najważniejszym wydarzeniu z „Gry o tron”. Trwają już prace

HBO cały czas kombinuje, jak powtórzyć sukces „Gry o tron”. Jeszcze zanim pojawił się spin-off hitowej produkcji, czyli „Ród Smoka”, trwała giełda innych tytułów, które mogłyby pojawić się na HBO. Teraz dowiadujemy się, że trwają prace nad nowym serialem, który opowie o pewnym kluczowym wydarzeniu dla Westeros.

09.02.2024
14:25
rod smoka gra o tron
REKLAMA

HBO rozpoczęło współpracę z Mattsonem Tomlinem, scenarzystą, który pracował między innymi przy „Batmanie” Matta Reeves’a, pisał scenariusz do animowanego „Terminatora”. Teraz razem z amerykańskimi producentami ma zająć się nowym serialem w świecie „Gry o tron”. Będzie to produkcja nie byle jaka, bo opowie o kluczowych wydarzeniach dla Westeros.

REKLAMA

Gra o tron dostanie nowy prequel?

Podczas gdy „Ród Smoka” pokazuje brutalną wojnę domową między Targaryenami, przygotowywana właśnie produkcja ma zerknąć jeszcze w przeszłość i przedstawić moment, gdy władający smokami ród dopiero podbijał Westeros. To opowieść o Aegonie (spoiler!) Zdobywcy i jego dwóch siostrach Rhaenys i Visenyi. To opowieść o zderzeniu cywilizacji, brutalnej wojnie no i o smokach, bo to one sprawiły, że podbój prawie  całych 7 Królestw zajął zaledwie 2 lata. Prawie, piaskowe królestwo Dorne broniło się znacznie, znacznie dłużej.

The Hollywood Reporter donosi, ze jedno ze źródeł opisuje projekt, jako powrót do źródła, co może oznaczać zarówno intensywną pracę nad przywróceniem na ekrany klimatu pierwszego serialu, jak i sam fakt, że rzeczywiście wreszcie zobaczymy, skąd wzięli się Targaryenowie.

Zaginione spin-offy Gry o tron

REKLAMA

W zasadzie od zakończenia „Gry o tron” HBO informowało, że ma bardzo wiele planów dotyczących nowych seriali w tym świecie. Niestety projekty na bazie prozy Martina kończyły tak, jak jego bohaterowie, czyli niezbyt dobrze. Znaczna ich cześć nie wyszła spoza fazy koncepcyjnej, a niektóre nie przeszły pozytywnej weryfikacji już po nakręceniu pierwszych materiałów (o losie serialu „Bloodmoon” pisaliśmy tutaj). W tym momencie pewne projekty są dwa, czyli wspomniany tu „Ród Smoka” oraz przygodowa opowieść „Tales of Dunk and Egg”.

Czytaj więcej o Grze o tron w Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA