REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Ten serial pokochali krytycy i widzowie. Max go skasował, ale Netflix może uratować

Ten serial pokochali tak widzowie jak i krytycy. HBO Max nie wzięło jednak tego pod uwagę. Mimo świetnych, a wręcz perfekcyjnych ocen, postanowiło "Scavengers Reign" skasować po 1. sezonie. Teraz jednak na horyzoncie pojawiła się nadzieja pod postacią Netfliksa. Czy platforma zamówi nowe odcinki?

13.05.2024
16:19
scavengers reign hbo max netflix
REKLAMA

"Scavengers Reign" to bardzo wysmakowany i stylowy serial science fiction. Widzowie śledzą w nim losy ocalałej załogi uszkodzonego frachtowca, której członkowie uczą się przetrwania na pięknej, acz niebezpiecznej planecie. Ta przepiękna animacja dla dorosłych zadebiutowała na platformie Max (dawne HBO Max) w październiku zeszłego roku. Od razu posypały się ochy i achy od krytyków, bo na Rotten Tomatoes produkcja cieszy się 100 proc. pozytywnych opinii. Publiczności przypadła natomiast do gustu w 94 proc. Wyniki są więc wyjątkowo imponujące.

Zachwyty nad "Scavengers Reign" mało platformę Max obeszły. Po paru miesiącach od październikowej premiery, dosłownie chwilę temu, serwis postanowił bowiem produkcję skasować po 1. sezonie. Fani nie muszą jednak porzucać nadziei na poznanie dalszych losów swoich ukochanych bohaterów. Netflix podobno rozważa zamówienie nowych odcinków. Wszystko jednak zależy od tego, czy użytkownicy usługi zechcą oglądać w niej dotychczasowe odcinki. Już niedługo mają się pojawić w jej bibliotece.

REKLAMA

Scavengers Reign - czy Netflix uratuje skasowany serial Max?

Jak podaje Variety, "Scavengers Reign" zadebiutuje na Netfliksie już 31 maja. Serial będą mogli obejrzeć użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Nowej Zelandii. Nie będzie to jednak tytuł ekskluzywny dla platformy, bo wciąż będzie również dostępny na Max. Tam gdzie był do tej pory.

Scavengers Reign - HBO Max - Netflix

Twórcy nie kryją ekscytacji faktem, że Netflix zainteresował się ich serialem. Joseph Bennett, James Merrill, Sean Buckelew i Benjy Brooke wydali specjalne oświadczenie na ten temat. Jak w nim czytamy:

Jesteśmy podekscytowani, że "Scavengers Reign" zasili niezwykłą kolekcję animacji Netfliksa. Jesteśmy bardzo wdzięczni każdemu, kto już serial obejrzał i samemu Netfliksowi za to, że daje szansę odkryć go jeszcze szerszej publiczności.

To nie pierwszy raz, kiedy Netflix przejmuje serial od Max i myśli o jego kontynuacji. Nie tak przecież dawno dokładnie to samo spotkało "Wojownika", który został skasowany po trzech sezonach. Na nowej platformie pojawił się w lutym tego roku. Do tej pory jednak nie wiadomo, czy serwis zechce zamówić nowe odcinki.

Więcej o "Wojowniku" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

W Polsce "Scavengers Reign" nie jest dostępne na żadnej z funkcjonujących platform streamingowych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA