REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

A jednak! Scarlett Johansson zagra w remake'u "Ghost in the Shell"

Pamiętacie plotki z października, jakoby Scarlett Johansson miała się wcielić w Major Kusanagi w remake'u (live-action) "Ghost in the Shell"? Te plotki zamieniły się w potwierdzone informacje, Scarlett Johansson zagra cyborga Motoko Kusanagi. Nie pozostaje chyba nic innego, jak się cieszyć z tych nowin.

05.01.2015
19:44
A jednak! Scarlett Johansson zagra w remake’u „Ghost in the Shell”
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsze wzmianki o tym, że "Ghost in the Shell" (1995) spotka przerobienie na film z żywymi aktorami, pojawiły się już w styczniu zeszłego roku. Wtedy padało też nazwisko Ruperta Sandersa, który miał zasiąść na stołku reżyserskim. DreamWorks - posiadający prawa do filmu - miało rzekomo współpracować z Margot Robbie, ale wiemy już, że aktorka od jakiegoś czasu ma inne zajęcie - czytanie komiksów z "Suicide Squad". W jej miejsce wskoczyła Scarlett Johansson, którą fani komiksów powinni kojarzyć z roli Black Widow w "Avengers". Scenariusz do filmu miałby napisać William Wheeler ("The Hoax").

REKLAMA

O ile nie martwię się o zatrudnienie Johansson, to nie jestem do końca przekonany, czy Rupert Sanders to właściwa osoba na stanowisko reżysera cyberpunkowej produkcji opartej o mangę "Ghost in the Shell" autorstwa Masamunego Shirowa. Wcześniejsze prace Sandersa ("Snow White and the Huntsman", "Black Hole") nijak się mają do specyficznego science-fiction, które porusza kwestie natury człowieczeństwa oraz duszy - uważaną za przymiot wyłącznie ludzki. Film live-action może jednak okazać się wielkim hitem przy odpowiednim podejściu. Trzeba tylko jeszcze znaleźć kogoś, kto skomponuje równie dobrą ścieżkę dźwiękową, co Kenji Kawai.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA