REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nastrojowy zwiastun filmu „Joker: Folie à deux” już w sieci! To jednak nie będzie musical

Nareszcie się doczekaliśmy. Dziś w nocy do sieci trafił pełny zwiastun kontynuacji obsypanego nagrodami filmu, który wyróżnił się na tle standardowego kina komiksowego. Oto „Joker: Folie à deux”.

10.04.2024
7:51
joker 2 folie a deux trailer zwiastun premiera kiedy
REKLAMA

„Joker 2”, który otrzymał podtytuł „Folie à deux”, to kontynuacja hitu Todda Phillipsa, na którą czekamy już od pięciu lat. Pierwszy obraz zrobił coś, czego nie dokonał żaden inny film o komiksowych korzeniach: to niskobudżetowy obraz (jedyne 55 mln dol budżetu!), który zarobił aż 1,07 mld dol, dostał kategorię wiekową R, zgarnął Złotego Lwa (Wenecja), dwa Złote Globy, trzy nagrody BAFTA oraz dwa Oscary i spolaryzował widownię. Imponujące, prawda?

Sequel będzie znacznie, znacznie odważniejszym projektem, który już teraz wywołuje mieszane odczucia, a wielu fanów „jedynki” już teraz nie kryje niezadowolenia. „Joker 2” będzie bowiem dramatem psychologicznym, ale osadzonym w konwencji musicalowej - przynajmniej częściowo. W czerwcu 2022 r. ujawniono, że do projektu dołączy Lady Gaga, która zagra Harley Quinn. Do Phoenixa i Zazie Beetz dołączyli również Brendan Gleeson, Catherine Keener i Jacob Lolland oraz Harry Lawtey. Produkcja, podobnie jak poprzedniczka, będzie należeć do tzw. DC Elseworlds i rozgrywać się poza głównym DC Universe (podobnie jak „The Batman” z Robertem Pattinsonem).

REKLAMA

Joker 2: Folie à deux - trailer filmu

Nowy „Joker” skoncentruje się na relacji tytułowego bohatera z Harleen Quinzel, znanej jako Harley Quinn - oryginalnie kochanki i współpracownicy Jokera. Bohaterowie spróbują uciec z Azylu Arkham, w którym ich osadzono.

Joker 2 - zwiastun filmu

Ścieżkę dźwiękową skomponowała Hildur Guðnadóttir, która wcześniej pracowała przy pierwszej części i została za nią nagrodzona Oscarem. Co ciekawe, podczas CinemaConu reżyser stwierdził, że film nie będzie musicalem, a filmem z elementami musicalu - możemy zatem spodziewać się jedynie wplecenia rozśpiewanych elementów w bardziej standardową formę. Podobno możemy spodziewać się aż 15 piosenek. 

Muzyka jest istotnym elementem. Nie odbiega zbytnio od pierwszego filmu

- podsumował Phillips.
REKLAMA

„Joker: Folie à deux” - premiera filmu w USA ma odbyć się 4 października 2024 r. Pierwszą część obejrzycie m.in. na Netfliksie oraz Amazon Prime Video.

Czytaj więcej o filmach DC w Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA