REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Kicz i masa sztucznej krwi. Wybraliśmy najzabawniejsze horrory

Horrory muszą wzbudzać strach, ewentualnie obrzydzenie? Niekoniecznie. Formuła kina grozy kusi kolejnych twórców do - kolokwialnie mówiąc - robienia sobie z niej jaj. Dlatego wymyślają coraz to zabawniejsze fabuły, w których krew leje się na wszystkie strony. Oczywiście, wszystko to ku naszej uciesze.

05.06.2023
12:43
horror komedia co obejrzeć zombiebobry
REKLAMA

Strach, napięcie sięgające zenitu, metafory problemów społecznych - tego w tych filmach nie uświadczycie. Powstały one bowiem z zupełnie innymi intencjami. Zamiast przerażać widzów, mają bawić. Dlatego ich twórcy pogrążają się w absurdzie, serwując nam kolejne opływające czarnym humorem żarty. Rzucają w nas kolejnymi częściami ciał swoich bohaterów i polewają ich krwią. Wszystko po to, abyśmy pękali ze śmiechu.

REKLAMA

Najzabawniejsze horrory, które obejrzycie na VOD

Na początku "Morderczej opony" policjant tłumaczy nam, że w filmach wszystko dzieje się bez powodu. Poniższe tytuły właśnie w tym całym bezsensie się rozpływają. Bobry zmieniają się w zombie, a prehistoryczne piranie trafiają do parku wodnego, jedynie dla naszej rozrywki. Po odpaleniu tych produkcji pozostaje już tylko rozsiąść się wygodnie w fotelu i dobrze bawić.

Czytaj także:

Zombiebobry

Zombiebobry - zabawne horrory

W "Świcie żywych trupów" zombie stają się metaforą konsumpcyjnego stylu życia. W "The Walking Dead" schodzą na drugi plan, udowadniając, że największym potworem jest człowiek. W "Zombiebobrach" są... cóż, krwiożerczymi bobrami. Tylko tyle i aż tyle. Ich ataki przerywają sielski czas sześciorga przyjaciół, odpoczywających w domku letniskowym nad jeziorem. Jak bohaterowie sobie poradzą z tym absurdalnym zagrożeniem? Gdy oni będą umierać ze strachu, wy pękniecie ze śmiechu.

Film dostępny na platformie SkyShowtime.

Pirania 3D i 3DD

Prehistoryczna pirania na penisie? Dajcie spokój, kto to widział. W dwóch częściach "Piranii" dzieją się rzeczy, o jakich wam się nawet nie śniło. Twórcy nie zawracają sobie głowy pytaniem, czy widzowie zniosą tak potężną dawkę absurdu. Za każdym razem walą z grubej rury, kiedy wymyślają kolejne sposoby na walkę bohaterów z atakującymi ich stworzeniami. Krótko mówiąc, robi się z tego krwawa łaźnia.

"Pirania 3D" dostępna jest na platformie Cineman, a "Pirania 3DD" na Amazon Prime Video.

Martwe zło 2

Martwe zło 2 - zabawne horrory

Pierwszym "Martwym złem" Sam Raimi jako nieopierzony jeszcze reżyser próbował nas przestraszyć. Dysponował jednak budżetem w wysokości może pięciu baksów. Tak to przynajmniej wygląda, kiedy patrzymy na te wszystkie efekty specjalne. Gdy twórca brał się za drugą część, ewidentnie powiedział sobie: walić to! Ten sequel to tak naprawdę remake, tylko na wesoło. Walka z demonami nigdy wcześniej, ani później nie była tak krwawa i zabawna. Cytując głównego bohatera: groovy!

Film dostępny na iTunes.

Porąbani

Lubicie slashery? Wiecie, te filmy, w których mordercy z bronią białą gonią napalonych nastolatków. Jeśli jesteście ich fanami, pokochacie "Porąbanych". Fabuła opowiada o dwóch kumplach spędzających wolny czas w domku w środku lasu. Nie, to nie oni padną ofiarami psychopaty. Nie, oni nie są też zabójcami z traumą z dzieciństwa. Za takich uważa ich jednak grupa odpoczywających nieopodal studentów. Wychodzi z tego komedia krwawych pomyłek.

Film dostępny na platformie Cineman.

Zombie SS

Nie ma większej przyjemności niż patrzenie na zabijanych nazistów. Nie zapraszam tutaj do dyskusji, bo nie ma o czym. Jednakże co jeśli naziści już nie żyją? Od wielu lat związani są ze skarbem ukrytym gdzieś z dala od cywilizacji, który przypadkowo odnajduje grupa młodych ludzi. Żeby ocalić skórę przed noszącymi mundury SS zombie, bohaterowie nie cofną się przed niczym. Nawet skakaniem na jelicie jednego z nich, jak na bungee.

Film dostępny na platformie Polsat Box Go.

Striptizerki zombie

REKLAMA
Striptizerki zombie - zabawne horrory

Dzieci już śpią? To dobrze, bo tutaj jest naprawdę gorąco. W końcu na ekranie obok znanego z roli Freddy'ego Kruegera Roberta Englunda w "Striptizerkach zombie" występuje gwiazda kina porno - Jenna Jameson. To właśnie jej bohaterka zostaje ugryziona przez zombie, ale oczywiście nie przeszkadza jej w dalszym tańczeniu na rurze. Przy okazji będzie też pożerać napalonych fanów. Oj, po tym filmie szybko się nie pozbieracie.

Film dostępny na iTunes.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA