REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix ma zbyt dobrą passę, by pozwolić sobie na „Lady Janosik”. Film skasowany

„Lady Janosik” miała być filmem przygodowym, w którym nastoletnia bohaterka spotyka na swej drodze bandę górali - w efekcie legenda Janosika miałaby ożyć w nowoczesnej, uaktualnionej interpretacji. Netflix ogłosił ten tytuł w grudniu zeszłego roku, jednak teraz okazuje się, że wcale nie zamierza powołać go do życia.

24.11.2023
15:14
lady janosik film anulowany netflix polskie produkcje seriale
REKLAMA

Netflix od dłuższego czasu sporo inwestuje w lokalne filmy i seriale na całym świecie - co nie dziwi, biorąc pod uwagę ich olbrzymią popularność wśród subskrybentów (i to niezależnie od jakości). Jednak od pewnego czasu można zauważyć potężny wzrost jakościowy polskich produkcji oryginalnych serwisu. „Infamia”, „Informacja zwrotna”, „Absolutni debiutanci”, „Freestyle” czy „Fanfik” - kolejne tytuły, w najgorszym wypadku po prostu solidne, w najlepszym - fenomenalne, podbijały bibliotekę platformy.  Niestety, „Lady Janosik” już na etapie ogłoszenia nie wzbudziła entuzjazmu.

REKLAMA

Czytaj więcej o Netfliksie na łamach Spider's Web:

Lady Janosik: Netflix po cichu skasował film

REKLAMA

Przeciwnie: odrzuciła znaczną część odbiorców. I mógłbym sobie teraz podrwić, bo naprawdę bawi mnie to, jak uwspółcześnianie niektórych znanych opowieści przepala niektórym neurony, ale fakty nie stoją po mojej stronie: niestety, zdecydowana większość tego typu filmowych przeróbek okazuje się fatalna. 

Dlatego może to i lepiej, że serwis dał sobie spokój z tym projektem - jak udało się ustalić serwisowi naEKRANIE.pl. To kolejny po kontynuacji polski film platformy, którego jednak nie zobaczymy - ostatnio okazało się, że Netflix nie zamierza kontynuować swojej wersji przygód Pana Samochodzika. 

Za kamerą „Lady Janosik” miała stanąć Kalina Alabrudzińska („Sexify”), za scenariusz odpowiadał Bartosz Sztybor, a produkować miał Jan Kwieciński. 

Netflix - grudzień 2023
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA