REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Jonathan Majors jest winny, grozi mu więzienie. Co dalej z Kangiem w MCU?

Disney odcina się od Jonathana Majorsa. Aktor wcielający się w MCU w Kanga Zdobywcę został bowiem uznany za winnego napaści i molestowania. Wyrok usłyszy w lutym 2024 roku. Grozi mu nawet rok więzienia.

19.12.2023
8:32
jonathan majors mcu kontrowersje
REKLAMA

Kariera Jonathana Majorsa dopiero się rozkręcała. Tylko w tym roku mogliśmy go już dwukrotnie oglądać jako Kanga Zdobywcę (2. sezon "Lokiego", "Ant-Man i Osa: Kwantomania") i antagonistę w "Creedzie III". W marcu opinią publiczną wstrząsnęła jednak wiadomość o jego aresztowaniu, do którego doszło zaraz po tym, jak zadzwonił na pogotowie z informacją, że znalazł swoją byłą partnerkę Grace Jabbari nieprzytomną we wspólnym mieszkaniu. Został wtedy aresztowany.

Jonathanowi Majorsowi postawiono łącznie cztery zarzuty dotyczące napaści i molestowania. Podczas procesu Grace Jabbari zeznała, że do obrażeń na jej ciele doszło podczas sprzeczki w samochodzie. Aktor nie przyznawał się do winy, ale szybko zaczął odczuwać konsekwencje całej sytuacji, bo jego publicyści i menadżerowie postanowili zerwać z nim współpracę. Zastanawiano się też, jaka będzie jego przyszłość w MCU.

Więcej o MCU poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Jonathan Majors - co dalej z MCU?

Jak podaje The Hollywood Reporter, 6-osobowa ława przysięgłych po czterogodzinnych, acz rozłożonych na trzy dni obradach uznała Jonathana Majorsa winnym dwóch postawionych mu zarzutów. W oświadczeniu wydanym zaraz po odczytaniu werdyktu prawniczka aktora stwierdziła, że nie może on się doczekać, aby w pełni oczyścić swoje imię. Należy te słowa odczytywać jako zapowiedź odwołania się od wyroku, który ma zapaść 6 lutego.

Jonathan Majors - MCU

Niedługo po ogłoszeniu werdyktu pojawiła się informacja, że Marvel Studios rezygnuje z dalszej współpracy z Jonathanem Majorsem. W prostych słowach: stracił on rolę Kanga Zdobywcy. Według innego artykułu The Hollywood Reporter Disney nie zamierza jednak rezygnować z realizacji piątej części "Avengers", która do tej pory nosiła tytuł "The Kang Dynasty" - podobno zmieniony teraz na po prostu "Avengers 5".

REKLAMA

Za sprawą "Lokiego" Kang Zdobywca stał się nowym po Thanosie zagrożeniem w MCU, któremu superbohaterowie mieli stawiać czoła w dwóch nadchodzących częściach "Avengers". Jeśli chodzi o "The Kangs Dynasty" Marvel może teraz podążać jedną z dwóch ścieżek: zrecastingować aktora wcielającego się w antagonistę, albo skupić się na zupełnie nowym czarnym charakterze.

Od czasu postawienia Jonathanowi Majorsowi zarzutów Marvel miał mnóstwo czasu, aby przygotować się na ewentualne zerwanie z nim współpracy. "Avengers 5" wciąż jest na etapie pisania scenariusza. W listopadzie studio zatrudniło twórcę "Lokiego" Michaela Waldrona do pracy nad szkicem. Na ten moment plany dotyczące premiery filmu się nie zmieniły. Ma pojawić się w kinach 1 maja 2026 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA