REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Prace nad spin-offem "Batmana" wstrzymane. Na ten serial czekaliśmy od kilku lat

Podczas gdy rośnie zainteresowanie nadchodzącym serialem "Pingwin", który jest spin-offem serii "The Batman" Matta Reevesa, z uniwersum DC napłynęły niepokojące informacje. Prace nad produkcją odcinkową o Azylu Arkham dla serwisu Max, która została ogłoszona w 2020 r., zostały wstrzymane.

06.07.2024
9:36
azyl arkham prace wstrzymane max reeves
REKLAMA

W 2022 r. na dużych ekranach zadebiutował "Batman" w reżyserii Matta Reevesa z Robertem Pattinsonem w roli głównej, który miał zapoczątkować nowe uniwersum odrębne od świata superbohaterów DC. Na 2026 r. zaplanowana jest z kolei premiera sequelu "Batmana", lecz zanim ponownie zanurzymy się w świat Bruce'a Wayne'a, dostaniemy inną produkcję Reevesa - "Pingwin". Serialowy spin-off serii "The Batman", który ma wprowadzić widzów w drugą część filmu, będzie skupiał się na Oswaldzie Cobblepotcie, w którego wcieli się Colin Farrell.

REKLAMA

Być może mało kto pamięta (nic dziwnego, w końcu minęły już 4 lata), ale w 2020 r. został ogłoszony inny serial, który miał wyprodukować właśnie Matt Reeves. Produkcja miała opowiadać o Azylu Arkham, szpitalu psychiatrycznym zamieszkanym przez wrogów Mrocznego Rycerza, a showrunnerem serialu miał zostać Antonio Campos. Portal Variety podał jednak informację, że prace nad projektem dla platformy Max nie posuwają się do przodu i zostały tymczasowo wstrzymane. Przynajmniej w obecnej formie.

Prace nad serialem o Azylu Arkham wstrzymane. Obecna wersja nie ujrzy światła dziennego

Serial o Azylu Arkham został ogłoszony w lipcu 2020 r. i od tego czasu właściwie ciągle się rozwijał i kilkukrotnie zmieniał kierunek. Na samym początku akcja miała rozgrywać się w świecie Reevesowego "Batmana", a fabuła miała skupiać się na policji w Gotham. Kilka miesięcy po ogłoszeniu projektu Terence Winter, który współpracował z Reevesem, zrezygnował z dalszych prac nad serialem, a jego miejsce zajął Joe Barton, który został nowym showrunnerem w styczniu 2021 r.

"Pingwin"

Rok później, w marcu 2022 r., Reeves ogłosił, że to nie policja w Gotham będzie trzonem produkcji, a właśnie Azyl Arkham. W październiku Antonio Campos został nowym showrunnerem serialu, a zaledwie kilka tygodniu później James Gunn i Peter Safran przejęli obowiązki szefów nowego DC. Co ciekawe, Gunn zdradził, że pomysł na produkcję o Azylu Arkham był jednym z pierwszych, jakie wraz z Safranem zaakceptowali.

O uniwersum DC czytaj w Spider's Web:

REKLAMA

Ostatecznie, po 4 latach od ogłoszenia produkcji, okazało się, że wersja Camposa nie będzie dłużej kontynuowana, co przekazał portal Variety. Niewykluczone jednak, że w przyszłości powstanie inny projekt, którego akcja będzie rozgrywała się w Azylu Arkham. Obecnie Reeves pracuje nad scenariuszem do filmu "The Batman Part II", którego premiera zaplanowana jest na październik 2026 r., natomiast spin-off "Batmana" - "Pingwin" - zadebiutuje w serwisie Max we wrześniu 2024 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA