REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Reżyser "Batmana" pracuje nad serialowym spin-offem. Akcja rozegra się w Azylu Arkham

Matt Reeves pracuje nad spin-offem swojego "Batmana". I nie, nie chodzi o "Pingwina", tylko serial osadzony w Azylu Arkham. Co więcej, produkcja ma nie być częścią uniwersum Mrocznego Rycerze, a szerzej - całego DCU, do którego startu James Gunn i Peter Safran szykują się już od dawna.

18.12.2023
8:26
batman spin off arkham asylum
REKLAMA

Dotychczasowe DCEU dobiega końca tak naprawdę już w tym tygodniu za sprawą premiery "Aquaman i Zaginione Królestwo". To ma być ostatni film w uniwersum rozpoczętym przez Zacka Snydera, a wraz z "Superman Legacy" James Gunn i Peter Safran zrestartują franczyzę. Jak zapowiadali, będą ją rozwijać nie tylko za sprawą filmów kinowych, ale też seriali. Według dotychczasowych doniesień produkcje osadzone w świecie "Batmana" z Robertem Pattinsonem miały jednak funkcjonować na własnych zasadach.

REKLAMA

"Batman" Matta Reevesa zapoczątkował nowe uniwersum, które nie miało łączyć się z kinowym światem superbohaterów DC. Co prawda ambitne plany, o jakich mówiono na początku, szybko okrojono, ale reżyser ciągle pracuje nad sequelem filmu głównego i jego serialowym spin-offem "Pingwinem". James Gunn potwierdza natomiast, że w przeciwieństwie do nich produkcja osadzona w Arkham będzie częścią DCU. Co więcej "zawsze miało do niego należeć".

Więcej o DCU poczytasz na Spider's Web:

Serialowy spin-off Batmana będzie częścią DCU

W rozmowie z internautą na Threads James Gunn zdradził, że pitch serialu o Azylu Arkham był jednym z pierwszych, jakie zaakceptowali z Peterem Safranem, gdy przejęli władzę nad kinowym uniwersum DC. Potwierdził jednocześnie, że Matt Reeves będzie pracował jednocześnie nad projektami osadzonymi w świecie swojego "Batmana", jak i będącymi częścią ich franczyzy.

Batman - Arkham Asylum - serial

Arkham to szpital psychiatryczny zamieszkany przez wrogów Mrocznego Rycerza. Na koniec "Batmana" trafił do niego Człowiek Zagadka i ujawniono, że znajduje się w nim Joker. Szczegółów dotyczących fabuły serialu i kogo przyjdzie nam w nim zobaczyć, na razie nie podano.

Więcej o Batmanie poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Na ten moment nie wiadomo też, w jaki sposób serial o Arkham ma wpisywać się w narrację DCU. Jak podaje ScreenRant, do tej pory James Gunn i Peter Safran potwierdzili jedynie, że nie zamierzają budować franczyzy od podstaw, bo filmy i seriale od samego początku będą opowiadać o superbohaterach, którzy w świecie przedstawionym mają ugruntowaną pozycję. Dlatego właśnie "Superman: Legacy" nie będzie kolejnym origin story.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA