REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Max już niedługo zastąpi HBO Max w Polsce. Znamy datę

Już pod koniec ubiegłego roku przedstawiciele serwisu Warnera w Polsce zapowiadali, że przekształcenie HBO Max w Max będzie największym wydarzeniem w branży medialnej i rozrywkowej w 2024 r. Do transformacji ma dojść już wiosną. Kiedy dokładnie? I co z cenami?

21.03.2024
16:13
max w polsce kiedy cena serwis warner bros discovery tvn hbo
REKLAMA

Przekształcenie HBO Max w Max będzie czymś więcej niż rebrandingiem - nowy serwis zaproponuje ofertę rozszerzoną względem obecnej. Subskrybenci otrzymają dostęp m.in. do wielu treści dokumentalnych od Discovery+, a to wszystko dzięki fuzji koncernów. Poza tym, jak zapowiada polski oddział TVN Warner Bros. Discovery, oprócz globalnych treści w Max pojawi się wiele elementów lokalnych - rodzimych produkcji nie tylko fabularnych lecz także dokumentalnych. Co więcej, w odświeżonej bibliotece, obok materiałów Max Originals i HBO, znajdziemy też produkcje z Playera, Eurosportu i, rzecz jasna, TVN.

REKLAMA
HBO Max/Max"Diuna 2" zmierza do streamingu. Kiedy premiera online?

Jak na początku marca donosił serwis Wiertualnemedia.pl po rozmowie z przedstawicielami koncernu, HBO Max przekształci się w Max już niedługo w krajach takich jak Polska, Norwegia, Szwecja, Dania, Finlandia, Hiszpania, Portugalia, Andora, Holandia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Kosowo, Mołdawia, Czarnogóra, Macedonia Północna, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia. Maciej Gozdowski, szef streamingu w TVN, powiedział portalowi:

Obecne funkcje oraz możliwości, które oferuje Max w USA to dobry prognostyk tego, czego możemy spodziewać się w Europie. Platforma będzie miała globalny charakter oraz światowej klasy megahity, ale także mocne produkcje lokalne. (…)

Teraz poznaliśmy konkretną datę zmiany HBO Max w Max. A przynajmniej konkretniejszą. Warner Bros. Discovery poinformowało, że zdarzy się to już w czerwcu, a więc za nieco ponad dwa miesiące. Kiedy dokładnie? Tego zapewne dowiemy się w najbliższych tygodniach.

Max w Polsce: co z cenami?

REKLAMA

No właśnie - ceny. Te na polskim rynku pozostają jeszcze nieznane, wiemy już jednak, że choćby w Ameryce Łacińskiej, gdzie właśnie doszło to transformacji platformy, koszta subskrypcji nieco wzrosły. Można przypuszczać, że i u nas dojdzie do drobnej korekty.

Debiut serwisu Max w USA został przyjęty z dużym entuzjazmem - była to największa w historii migracja użytkowników serwisów streamingowych. Zakończyła się dużym sukcesem, bowiem odnotowano istotny wzrost zaangażowania klientów. Dotychczasowi abonenci zostaną przeniesieni na nową platformę automatycznie.

Czytaj więcej o HBO Max w Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA