REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

To może być ostatnia rola Michaela Caina. Aktor zdradził, którym filmem zakończy karierę

Mimo że Michael Caine długo nie zamierzał przejść na zasłużoną emeryturę, ostatnio stwierdził, że być może nadszedł ten moment, by zejść ze sceny. Nadchodzący film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej będzie jego ostatnim.

21.09.2023
14:31
michael caine ostatnia rola aktora the great escaper
REKLAMA

Michael Caine ma na swoim koncie role w ponad 140 filmach. Aktor jest znany m.in. z kilku produkcji w reżyserii Christophera Nolana - w trylogii "Batman" wcielił się w Alfreda Pennywortha, w "Prestiżu" zagrał Cuttera, a w filmie "Interstellar" odegrał rolę profesora Branda. Caine pojawił się także w takich produkcjach z lat 80. jak "Szczęki 4 - Zemsta", "Bez śladu" czy "Kuba Rozpruwacz". W dorobku aktora, który wielokrotnie wspominał, że nigdy nie zamierzał odchodzić z branży, znajduje się zatem mnóstwo ról w kultowych i oscarowych produkcjach (dodajmy do tego choćby "Detektywa", "Ludzkie dzieci" czy "Młodość"). W ostatnim wywiadzie Michael Caine dał jednak do zrozumienia, że nadchodzący film będzie jego ostatnim.

REKLAMA

Michael Caine zakończy karierę nadchodzącym filmem

Deklaracji 90-letniego aktora nie należy mimo wszystko traktować jako pewnik, bo już raz dał wszystkim pstryczka w nos - w 2021 roku, kiedy w kinach zadebiutował film "Best Sellers", Caine zasugerował, że kończy karierę. Okazało się jednak, że, na przekór problemom zdrowotnym, artysta nie zamierza rezygnować z dalszej pracy na planie i zagrał jeszcze w dwóch obrazach. Tym razem jednak jego decyzja może być ostateczna.

Na temat Michaela Caine'a pisaliśmy także w innych artykułach na łamach Spider's Web:

Jak podaje The Hollywood Reporter, ostatnim filmem Michaela Caine'a ma być produkcja "The Great Escaper" w reżyserii Olivera Parkera. Aktor wciela się tam w rolę brytyjskiego weterana II wojny światowej, Bernarda Jordana, który ucieka z domu opieki, by wziąć udział w obchodach 70. rocznicy D-Day, lądowania w Normandii. Obok Caine'a zagrała tam Glenda Jackson, która zmarła kilka miesięcy po zakończeniu zdjęć w wieku 87 lat. Produkcja ma zadebiutować 6 października 2023 roku. Nie wiadomo jednak, czy rola w "The Great Escaper" będzie ostatnią kinową kreacją - Michael Caine wcielił się bowiem w Arthura Tresslera w dwóch częściach "Iluzji", a trzecia część podobno jest w fazie produkcji. Udział Caine'a w nowym projekcie nie jest jednak potwierdzony.

Zwiastun filmu "The Great Escaper"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA