REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Myszka Miki dostanie krwawy horror. Jest już pierwszy zwiastun

To musiało się zdarzyć. Nikt jednak się nie spodziewał, że tak szybko. "Parowiec Willie" ledwo wszedł do domeny publicznej, a w sieci już pojawił się zwiastun horroru z jego głównym bohaterem - Myszką Miki.

02.01.2024
16:22
myszka miki horror trailer
REKLAMA

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy ukochany przez dzieci (i w dodatku powiązany z Disneyem) bohater dostaje horrorową reinterpretację. Nie tak przecież dawno do domeny publicznej trafił Kubuś Puchatek. Po jakimś czasie dostaliśmy film "Puchatek: Krew i miód", który, chociaż nie zdobył przychylności krytyków, cieszył się wystarczającą popularnością, aby otrzymać sequel.

W przypadku horroru z Myszką Miki twórcy działają jeszcze szybciej. "Parowiec Willie" to jedna z pierwszych animacji z gryzoniem (często wręcz uznawana za ekranowy debiut tak jego, jak i Myszki Minnie). Film z 1928 r. trafił do domeny publicznej 1 stycznia 2024 r. Zaledwie kilka godzin później pojawił się trailer "Mickey's Mouse Trap". Prace nad produkcją musiały więc trwać już od jakiegoś czasu.

Więcej o "Puchatku: Krwi i miodzie" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Krwawy horror z Myszką Miki

"Mickey's Mouse Trap" to opowieść o Alex, która z okazji 21. urodzin wybiera się wraz z przyjaciółmi do salonu gier. Miejsce okazuje się dla bohaterów śmiertelną pułapką, bo zaraz atakuje ich psychopatyczny morderca w masce Myszki Miki.

Myszka Miki - horror
REKLAMA

Trafienie animacji "Parowiec Willie" do domeny publicznej oznacza, że każdy może z Myszką Miki robić, co mu się żywnie podoba. The Walt Disney Company zastrzega jednak: tyczy się to tylko tej jednej konkretnej inkarnacji bohatera, którego wizerunek zmieniał się przecież na przestrzeni kolejnych lat. W przesłanym Associated Press oświadczeniu wytwórni czytamy:

Wygaszenie praw do "Parowca Williego" nie dotyczy późniejszych wersji Mikiego. Miki wciąż będzie odgrywał główną rolę ambasadora The Walt Disney Company w naszych opowieściach, atrakcjach i merchandisingu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA