REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy

To nie Margot Robbie jest najlepiej zarabiającą aktorką na świecie. Zaskakujące nazwisko na szczycie listy

Poznaliśmy listę najlepiej zarabiających aktorów i aktorek 2023 r. Okazuje się, że na jej szczyt nie trafiła najpopularniejsza z zeszłorocznych gwiazd, która zgarnęła olbrzymią premię za świetnie zarabiającą "Barbie". Margot Robbie musiała ustąpić miejsca... Adamowi Sandlerowi.

07.03.2024
9:17
najlepiej zarabiający aktorzy 2023 adam sandler margot robbie netflix hollywood
REKLAMA

Minęło sporo czasu, od kiedy Adam Sandler widniał na szczytach list najlepiej opłacanych aktorów - nie zbliżył się do ścisłej topki najpewniej od ponad dwóch dekad, kiedy to zgarnął 47 mln dol. za występy w filmach „Mr. Deeds - milioner z przypadku” i „Lewy sercowy” (obejrzysz go tutaj). Okazuje się jednak, że jego odświeżona umowa z Netfliksem była wyjątkowo lukratywna - po ostatnim przedłużeniu jej wartość wyniosła aż 250 mln. Netflix również nie ma powodów do narzekań i najpewniej ceni sobie ten kontrakt - w końcu produkcje Sandlera po premierze zazwyczaj plasują się wysoko na listach TOP 10 najchętniej oglądanych tytułów w ofercie serwisu. Tylko w ciągu pierwszego półrocza 2023 r. jego filmy oglądano przez imponujące 500 mln godzin. 

Czytaj więcej o świecie filmu na łamach Spider's Web:

REKLAMA

Najlepiej zarabiający aktorzy: Adam Sandler wyprzedził Margot Robbie

Umowa z Netfliksem okazała się na tyle korzystna, że pozwoliła Sandlerowi pokonać Margot Robbie w kwestii najwyższych zarobków - i to pomimo jej udziału w „Barbie”, która zarobiła ponad 1,4 mld dol. (za co aktorka zgarnęła potężną premię), udziału w „Asteroid City” Wesa Andersona oraz wyprodukowaniu popularnego „Saltburn” w reżyserii Emerald Fennell. 

Coraz więcej aktorów korzysta na współpracy z Netfliksem - Sandler nie jest zresztą pierwszym artystą, którego serwis znacząco wzbogacił. „Blues jazzmana” i „Zjazd rodzinny u Medei” zapewniły imponujące kwoty Tylerowi Perry’emu w 2022 r. - później artysta podpisał ze streamingowym gigantem kontakt na aż cztery filmy (w tym „Six Triple Eight” i katastrofa zwana „Mea Culpa”). Nie da się ukryć, że dogadanie się z firmą jest bardzo opłacalne -  w ostatnich latach Netflix sypnął pokaźnym groszem na umowy z innymi popularnymi gwiazdami. Wśród nich znaleźli się m.in. Alison Rae, Dan Levy, Vanessa Kirby, Omar Sy czy Jennifer Garner.

Margot Robbie, najpopularniejsza gwiazda 2023 r. - mimo zgarnięcia 12,5 proc. od wszystkich zysków „Barbie”, co przekłada się na co najmniej 60 mln dol. premii - musiała oddać tytuł najlepiej zarabiającej gwiazdy filmowej Sandlerowi. Do zeszłego roku, po umowie z 2014 r., zagrał on w ośmiu filmach dla serwisu, a jego firma Happy Madison wyprodukował kilka kolejnych tytułów. Udzielił też licencji na część swojego filmowego katalogu. W 2023 r. zrealizował trzy obrazy dla platformy, odbył też stand-upową trasę, która w sumie objęła 44 występy.

W ten sposób Sandler zostawił w tyle hollywoodzkie gwiazdy grające w największych kinowych hitach - Toma Cruise’a, Leonardo DiCaprio czy Jasona Stathama. 

Astronauta
REKLAMA

Najlepiej zarabiający aktorzy i aktorki w 2023 r. - TOP 10

 1. Adam Sandler – 73 mln dol.
 2. Margot Robbie – 59 mln dol.
 3. Tom Cruise – 45 mln dol.
 4. Ryan Gosling – 43 mln dol.
 5. Matt Damon – 43 mln dol.
 6. Jennifer Aniston – 42 mln dol.
 7. Leonardo DiCaprio – 41 mln dol.
 8. Jason Statham – 41 mln dol.
 9. Ben Affleck – 38 mln dol.
 10. Denzel Washington – 24 mln dol.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA