REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Florence Pugh: filmy. Wybieramy TOP 10 najlepszych kreacji młodej aktorki

O Florence Pugh mówi się obecnie sporo, głośno i z uznaniem. Aktorka, która pojawia się ostatnio w głośnych, kinowych hitach, zyskała szerszy rozgłos za sprawą roli w filmie "Diuna: Część druga" w reżyserii Denisa Villeneuve'a. Prócz gorącego obecnie tytułu Pugh ma w swoim dorobku więcej mniej lub bardziej znanych produkcji, które ugruntowały jej pozycję jako jednej z najlepszych aktorek młodego pokolenia. Oto 10 najlepszych produkcji z Florence Pugh.

05.03.2024
17:31
florence pugh top 10 filmow
REKLAMA

Florence Pugh zachwyca na dużych ekranach i czerwonych dywanach. Aktorka, o której jest ostatnio niezwykle głośno w związku z premierą filmu "Diuna: Część druga", ma jednak w swoim dorobku sporo innych ról, za które pokochali ją widzowie. Rozmaite kreacje udowadniają, że Pugh nie boi się wyzwań, a my sprawdziliśmy, w których tytułach wypadła najlepiej. Oto TOP 10 produkcji z Florence Pugh.

REKLAMA

Spis treści:

Florence Pugh: filmy - TOP 10. Nie martw się, kochanie (2022)

W filmie "Nie martw się, kochanie", którego akcja rozgrywa się w latach 50. XX w., Florence Pugh wcieliła się w rolę Alice Chambers, która wraz z mężem, Jackiem Chambersem (Harry Styles) mieszka w wyidealizowanym, eksperymentalnym miasteczku pracowniczym wraz z innymi zatrudnionymi przy ściśle tajnym Projekcie Victory oraz ich rodzinami. Mężczyźni spędzają całe dnie w pracy na "rozwojem nowoczesnych materiałów", z kolei ich żony - cieszą się życiem na luksusowym osiedlu. Kiedy jednak na powierzchni idyllicznego życia pojawiają się rysy, Alice postanawia sprawdzić, czym zajmują się pracownicy miasteczka Victory. Okazuje się, że by ujawnić to, co dzieje się w raju, będzie musiała poświęcić więcej niż jej się wydaje.

Film "Nie martw się kochanie" jest dostępny w serwisach: Premiery Canal+ (wypożyczenie - 17,99 zł), Prime Video (wypożyczenie - 14,99 zł), HBO Max (abonament), Apple TV (wypożyczenie - 14,99 zł), Player (wypożyczenie - 18 zł), MEGOGO (wypożyczenie - 13,99 zł), Netflix (abonament), Rakuten (wypożyczenie - 14,99 zł), TVSmart (wypożyczenie - 18,10 zł).

Zwiastun filmu "Nie martw się, kochanie"

9. Lady M. (2016)

Katherine, czyli bohaterka filmu "Lady M." w reżyserii Williama Oldroyda, którą zagrała Florence Pugh, to młoda kobieta, która wychodzi za mąż za znacznie starszego od siebie majętnego dziedzica. Od tego momentu staje się jedynie ozdobą, a przez otaczających ją mężczyzn staje się traktowana przedmiotowo. Wszystko zmienia się, gdy poznaje bezczelnego i emanującego seksualną energią Sebastiana (Cosmo Jarvis) - za sprawą nowego pracownika jej męża, Katherine zaczyna przechodzić wewnętrzną przemianę, uwalniając się od sztywnego gorsetu obyczajów.

Film "Lady M." jest dostępny w serwisach: Polsat Box Go (wypożyczenie - 10 zł), Rakuten (wypożyczenie - 6,99 zł), TVP VOD (wypożyczenie - 8 zł), Play Now (wypożyczenie - 7 zł), FilmBox+ (abonament).

Zwiastun filmu "Lady M."

8. Król wyjęty spod prawa (2018)

W tej prawdziwej historii Roberta I Bruce'a (Chris Pine), osadzonej w zniewolonej przez Anglię średniowiecznej Szkocji, główny bohater, który w ciągu jednego roku z upadłego szlachcica stał się królem, walczy, by ocalić swoją rodzinę, lud i kraj. Po przejęciu przez Roberta szkockiej korony, mężczyzna wraz z garstką sprzymierzeńców będzie musiał stawić czoła najsilniejszej armii świata, dowodzonej przez króla Edwarda I (Stephen Dillane) i jego syna (Billy Howle). W filmie Florence Pugh wcieliła się w Elżbietę de Burgh.

Film "Król wyjęty spod prawa" jest dostępny w serwisie Netflix.

Zwiastun filmu "Król wyjęty spod prawa"

7. Czarna Wdowa (2021)

Fabuła produkcji Marvela "Czarna Wdowa" w reżyserii Cate Shortland skupia się na tytułowej superbohaterce, Natashy Romanoff (Scarteltt Johansson) oraz jej siostrze, Yelenie Belovej, w którą wcieliła się Florence Pugh. Kiedy złowroga organizacja z dawnych lat ponownie daje o sobie znać, Czarna Wdowa będzie musiała stawić czoła swojej przeszłości i naprawić relacje z bliskimi, które poświęciła przed wstąpieniem do grupy Avengers. Kobieta, ścigana przez bezwględnych wrogów, toczy spektakularną walkę na śmierć i życie, próbując przetrwać atak potężnych przeciwników.

Film "Czarna Wdowa" jest dostępny w serwisach: Premiery Canal+ (wypożyczenie - 9,99 zł), Disney+ (abonament), Prime Video (wypożyczenie - 9,99 zł), Apple TV (kupno - 49,99 zł), Player (wypożyczenie - 10 zł), MEGOGO (wypożyczenie - 8,99 zł), Rakuten (wypożyczenie - 9,99 zł).

Zwiastun filmu "Czarna Wdowa"

6. Dobra osoba

Bohaterką filmu "Dobra osoba" z Florence Pugh w roli głównej jest Alison, szczęśliwa narzeczona Nathana (Chinaza Uche), która żyje beztroskim życiem. Pracowniczka firmy farmaceutycznej w drodze na przymiarkę sukni ślubnej ulega wypadkowi, w którym giną pasażerowie, a ona sama zostaje ranna. Po roku Alison wciąż nie może pozbierać po tragedii, a po dawnym życiu zostało tylko wspomnienie. Kobieta postanawia wziąć się w garść i trafia do kościelnej grupy wsparcia, gdzie spotyka Daniela (Morgan Freeman), swojego niedoszłego teścia, który obwinia ją o to, co się wydarzyło.

Film "Dobra osoba" jest dostępny w serwisie Prime Video (abonament).

Zwiastun filmu "Dobra osoba"

5. Na ringu z rodziną

W filmie "Na ringu z rodziną" Florence Pugh wciela się w Saryę, która otrzymuje niepowtarzalną okazje, by wziąć udział w naborach do federacji WWE. Po tym, gdy kwalifikuje się do wymagającego programu treningowego, dziewczyna opuszcza swoich krewnych, by stawić czoła nowym wyzwaniom, chcąc udowodnić, że może stać się gwiazdą.

Film "Na ringu z rodziną" jest dostępny w serwisach: Prime Video (wypożyczenie - 9,99 zł), Apple TV (wypożyczenie - 9,99 zł), Rakuten (wypożyczenie - 9,99 zł), CHILI (wypożyczenie - 9,90 zł).

Zwiastun filmu "Na ringu z rodziną"

4. Midsommar. W biały dzień (2019)

Produkcja "Midsommar. W biały dzień", w której Florence Pugh zagrała młodą Amerykankę Dani, skupia się na parze, której niezbyt układa się w związku. Kiedy Dani i Christian (Jack Reynor) są już blisko rozstania, rodzinna tragedia niespodziewanie zbliża ich do siebie, a dziewczyna postanawia dołączyć do partnera i jego znajomych w wyprawie na północ Skandynawii. W maleńkiej wiosce obchodzone jest wówczas prastare święto zwane letnim przesileniem. I choć z początku wszystko wygląda jak typowa, wakacyjna wycieczka, w krainie niezachodzącego słońca zaczynają dziać się niepokojące obrzędy. Młodzi przybysze nie wiedzą jeszcze, że ich rezultat zadecyduje o życiu i śmierci uczestników rytuałów.

Film "Midsommar. W biały dzień" jest dostępny w serwisach: Premiery Canal+ (wypożyczenie - 9,99 zł), Player (wypożyczenie - 10 zł), MEGOGO (abonament), Rakuten (wypożyczenie - 8,99 zł), TVP VOD (za darmo), E-Kino Pod Baranami (wypożyczenie - 15 zł), MOJEeKINO (wypożyczenie - 10 zł), Nowe Horyzonty VOD (pakiet, wypożyczenie - 9,90 zł), TVSmart (wypożyczenie - 7,10 zł).

Zwiastun filmu "Midsommar. W biały dzień"

3. Małe kobietki (2019)

Nagrodzony Oscarem melodramat "Małe kobietki" w reżyserii Grety Gerwig osadzony jest w Ameryce w latach 60. XIX w. i skupia się na rodzinie Marchów. Pod nieobecność ojca czterema córkami opiekuje się matka, która wpoiła dzieciom zasadę, by za wszelką cenę znalazły swoją drogę w życiu. Obok żywej Jo (Saoirse Ronan), statecznej Meg (Emma Watson) i muzycznie uzdolnionej Beth (Eliza Scanlen) jest także nieco przemądrzała Amy, w którą wcieliła się Florence Pugh. Choć życie sióstr naznaczone było ciągłym brakiem pieniędzy i nieobecnością ojca walczącego w wojnie secesyjnej, bohaterki potrafią zarazić najbliższych swoim niekończącym się entuzjazmem.

Film "Małe kobietki" jest dostepny w serwisach: Premiery Canal+ (wypożyczenie - 9,99 zł), Prime Video (wypożyczenie - 9,99 zł), Apple TV (wypożyczenie - 9,99 zł), Player (wypożyczenie - 10 zł), Netflix (abonament), Rakuten (wypożyczenie - 9,99 zł).

Zwiastun filmu "Małe kobietki"

2. Oppenheimer (2023)

W tym biograficznym filmie w reżyserii Christophera Nolana, opartym o powieść autorstwa Martina J. Sherwina i Kaia Birda "Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej", Florence Pugh zagrała Jean Tatlock, kochankę głównego bohatera, J. Roberta Oppenheimera (Cillian Murphy). Wybitny fizyk, który objął stanowisko dyrektora przy Projekcie Manhattan w Los Alamos podczas II wojny światowej, opracował pierwszą broń jądrową. Naukowiec, nazywany od tej pory ojcem bomby atomowej, odegrał kluczową rolę w ramach eksperymentu Trinity, kiedy to 16 lipca 1945 roku odbyła się pierwsza w historii udana detonacja bomby nuklearnej.

Film "Oppenheimer" jest dostępny w serwisach: Premiery Canal+ (wypożyczenie - 14,99 zł), Prime Video (wypożyczenie - 14,99 zł), Apple TV (wypożyczenie - 14,99 zł), Rakuten (wypożyczenie - 14,99 zł), TVSmart (wypożyczenie - 14,90 zł).

Zwiastun filmu "Oppenheimer"

Najlepsze filmy z Florence Pugh: 1. Diuna: Część druga (2024)

"Diuna" to film science fiction w reżyserii Denisa Villeneuve'a, który powstał w oparciu o powieść Franka Herberta z 1965 r. o tym samym tytule. Fabuła produkcji osadzona jest w odległej przyszłości i skupia się na historii Paula Atrydy (Timothee Chalamet) z rodu Atrydów. Kiedy rodzina młodego księcia zostaje wciągnięta w zażarty konflikt o wyjątkowy surowiec na planecie Arrakis, młody książę ucieka w głąb pustyni, aby uniknąć śmierci z rąk zamachowców. Produkcja zadebiutowała na dużych ekranach w 2021 r., a w tym roku mieliśmy okazję zobaczyć jej sequel - "Diuna: Część 2", gdzie Florence Pugh wcieliła się w córkę imperatora - księżniczkę Irulanę Corrino.

Film "Diuna: Część druga" można obecnie oglądać w kinach.

Zwiastun filmu "Diuna: Część druga"
REKLAMA

O Florence Pugh przeczytasz więcej na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA