REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Czarna Piękność" czy "Niezwyciężony Secretariat"? Wybieramy najlepszy filmy o koniach

Nie od dziś mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. O takich przyjaźniach powstało mnóstwo historii, które bardzo dobrze znamy z ekranów kinowych. Dużo mniej, ale równie wzruszających propozycji powstało nie z psem, a z koniem w roli głównej.

21.01.2023
6:01
najlepsze filmy o koniach
REKLAMA

Z pewnością każdy dobrze zna historię psa Marley'a z "Marley i ja", klasyk filmowy "101 dalmatyńczyków" czy hit dla najmłodszych o psie Piorunie. Jeśli poszukujecie równie pięknych produkcji o przyjaźni człowieka i konia, a znacie tylko "Mustanga z dzikiej doliny", to koniecznie musicie zapoznać się z poniższymi filmami.

REKLAMA

Najlepsze filmy o koniach: "Rącze konie" (2000)

Adaptacja książki Cormaca McCarthy’ego, rozgrywająca się na Dzikim Zachodzie, opowiada historię Johna Grady’ego Cole’a (Matt Damon) i Lacey Rawlinsa (Henry Thomas), dwójki najlepszych przyjaciół. Mężczyźni postanawiają wyjechać z rodzinnego Teksasu i udają się do Meksyku, gdzie podejmują pracę na ranczu. Tam Cole nawiązuje romans z córką swojego pracodawcy – Alejandrą (Penelope Cruz), sprowadzając tym na siebie i przyjaciela kłopoty.

Platforma: CHILI, Apple TV, Rakuten TV

Zwiastun filmu "Rącze konie" (2000)

Miłosna rozgrywka (1995)

Grace Bichon (Julia Roberts), szczęśliwa żona i matka, zarządza stadniną swojego ojca. Jej uporządkowane, spokojne życie zostaje przerwane, gdy dowiaduje się o zdradzie męża – Eddiego (Dennis Quaid).

Platforma: film aktualnie niedostępny online, można go obejrzeć na DVD lub zaczekać na emisję w telewizji.

Zwiastun filmu "Miłosna rozgrywka" (1995)

Flicka (2006)

Podczas gdy ojciec szesnastoletniej Katy (Alison Lohman) chce wysłać ją do college’u, ta ma inne plany – jej marzeniem jest praca na rodzinnym ranczu. Pewnego Katy podczas przejażdżki zauważa samotnego, dzikiego mustanga. Dziewczyna postanawia zatrzymać klacz, która jest dla niej symbolem wolności i niezależności.

Platforma: Disney+, CHILI, Apple TV

Zwiastun filmu "Flicka" (2006)

Czarna Piękność (2020)

Szczęśliwe życie dzikiego mustanga na wolności zostaje brutalnie przerwane, gdy po obławie na stado trafia w ręce Johna Manly (Iain Glen). Okazuje się jednak, że troskliwy mężczyzna postanawia zaopiekować się koniem i zabiera go do stadniny w Birtwick. Tam Jo Green (Mackenzie Foy), nastoletnia siostrzenica Johna, po traumatycznych przejściach nawiązuje wyjątkową przyjaźń z czarną klaczą.

Platforma: Disney+

Zwiastun filmu "Czarna Piękność" (2020)

Polegaj na mnie (2017)

Po przeprowadzce na przedmieścia Portland, nastoletni Charley (Charlie Plummer) zatrudnia się w stajni. Podczas wakacyjnej pracy poznaje dżokejkę Bonnie (Chloe Sevigny) i jej trenera Dela (Steve Buscemi). Gdy Del postanawia oddać do rzeźni schorowanego konia Pete’a, Charley postanawia uratować byłego czempiona i znaleźć dla niego miejsce, gdzie zwierzęcy przyjaciel będzie mógł przeżyć swoje ostatnie lata.

Platforma: Cineman, CDA

Zwiastun filmu "Polegaj na mnie" (2017)

Mustang (2019)

Roman (Matthias Schoenaerts), odsiadujący wyrok dwunastu lat pozbawienia wolności, przez swój porywczy temperament i skłonności do przemocy opiera się próbom ponownej integracji w społeczeństwie. Zostaje on objęty programem rehabilitacyjnym, w ramach którego ma za zadanie opiekować się dzikim mustangiem.

Platforma: CHILI

Zwiastun filmu "Mustang" (2019)

Niepokonany Seabiscuit (2003)

Film oparty na faktach, którego akcja rozgrywa się podczas Wielkiego Kryzysu w 1938 roku. Opowiada historię byłego mechanika Charlesa Howarda (Jeff Bridges) i jego przyjaciół – dżokeja Johnny’ego "Reda" Pollarda (Tobey Maguire) oraz kowboja Toma Smitha (Chris Cooper). Mężczyźni mają wspólny cel: przygotować Seabiscuit’a do wygrania prestiżowych zawodów jeździeckich.

Platforma: film aktualnie niedostępny online, można go obejrzeć na DVD lub zaczekać na emisję w telewizji.

Zwiastun filmu "Niepokonany Seabiscuit"

Czas wojny (2011)

Wyreżyserowany przez Stevena Spielberga film przedstawia losy Joeya – konia rodziny Narracottów, a zarazem najlepszego przyjaciela Alberta (Jeremy Irvine), syna właściciela farmy w Devon. W międzyczasie w 1914 roku zaognia się konflikt Anglii i Niemiec, a Joey zostaje sprzedany kapitanowi Nichollsowi (Tom Hiddleston) i tym sposobem trafia na pole bitwy, stając się symbolem inspiracji i nadziei.

Platforma: CHILI

Zwiastun filmu "Czas wojny" (2011)

Niezwyciężony Secretariat (2010)

Gospodyni domowa i matka, Penny Chenery (Diane Lane) postanawia przejąć zarządzanie rodzinną farmą, gdy dowiaduje się o chorobie ojca. Zaczyna coraz głębiej wchodzić w świat wyścigów konnych i przy pomocy doświadczonego trenera Luciena Laurine’a (John Malkovich) decyduje się przygotować swojego konia do zwycięstwa Potrójnej Korony.

Platforma: Disney+, CHILI, Apple TV

Zwiastun filmu "Niezwyciężony Secretariat" (2010)

Najlepsze filmy o koniach: "Hidalgo – ocean ognia" (2004)

Znakomity Viggo Mortensen wciela się w rolę byłego kowboja Franka T. Hopkinsa, który zostaje zaproszony do udziału w prestiżowym wyścigu konnym po Pustyni Arabskiej. Trasa, która liczy sobie trzy tysiące mil, przemierzana jest przez najlepsze arabskie konie. Nie przeraża to ani Hopkinsa, ani jego mustanga Hidalgo – obaj postanawiają zawalczyć w morderczym wyścigu.

REKLAMA

Platforma: CHILI, Apple TV

Zwiastun filmu "Hidalgo - ocean ognia" (2004)
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA