REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy

Naukowcy wskazali najstraszniejsze horrory. Przy tych nowościach skacze tętno

Baza najstraszniejszych horrorów wszech czasów została zaktualizowana. Na liście najbardziej przerażających filmów w historii pojawiły się nowe tytuły. W dodatku na całkiem wysokich miejscach.

26.10.2023
7:33
horrory najstraszniejsze 2023 co obejrzeć
REKLAMA

Science of Scare czwarty rok z rzędu postanowiło stworzyć listę najstraszniejszych horrorów wszech czasów. Wybrali więc śmiałków, którym przez wiele tygodni puszczali filmy grozy i mierzyli podczas seansów tętno i HVR (zmienność pracy serca). Dzięki takiej metodologii królującego od dwóch lat w zestawieniu najbardziej przerażających tytułów "Hosta" zdetronizował "Sinister". Ale o tym już informowaliśmy. Teraz interesuje nas coś zupełnie innego.

Science of Scare jak zwykle poszerzyło listę pokazywanych uczestnikom badania tytułów o nowe pozycje. Mówimy tu o produkcjach, które pojawiły się w przeciągu minionego roku - od poprzedniej edycji projektu. Łącznie było ich 13, z czego aż 10 premier z ostatnich miesięcy przebojem wdarło się do zestawienia TOP50 najbardziej przerażających filmów wszech czasów.

Więcej o horrorach poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Najstraszniejsze horrory 2022/2023

Ba! Jeden z nowych filmów zajął nawet najniższy stopień podium listy najstraszniejszych horrorów wszech czasów. To "Skinamarink", czyli eksperymentalna produkcja pozwalająca widzom przeżyć największy koszmar dzieciństwa. Śledzimy w nim losy dwójki rodzeństwa, które budzi się w środku nocy i odkrywa, że ich rodzice zniknęli. Do tego w domu zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

Skinamarink - najstraszniejsze horrory

Aktualizacja listy najstraszniejszych horrorów dowodzi, że ostatnie miesiące były bardzo łaskawe dla fanów kina grozy. Dlatego jeśli szukacie przerażającej nowości do obejrzenia podczas tegorocznego Halloween, prócz "Skinamarink" powinniście sprawdzić jeszcze m.in. "Uśmiechnij się" (miejsce 7), "Mów do mnie" (miejsce 10) czy - krwawe objawienie sezonu - "Terrifier 2" (miejsce 21).

Pełna lista nowych filmów w zestawieniu najstraszniejszych horrorów wszech czasów:

REKLAMA

(w nawiasach umieszczam miejsce, które dany film zajmuje w zestawieniu)

 1. Skinamarink (3)
 2. Uśmiechnij sę (7)
 3. Mów do mnie (10)
 4. The Dark and the Wicked (14)
 5. Terrifier 2 (21)
 6. Naznaczony: Czerwone drzwi (24)
 7. Barbarian (27)
 8. Zakonnica 2 (28)
 9. Martwe zło: Przebudzenie (36)
 10. Piła X (38)
 11. Pajęczyna (poza TOP50)
 12. Pearl (poza TOP50)
 13. M3GAN (poza TOP50)
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA