REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD

Na nic apele i petycje. Netflix pozostaje nieugięty w sprawie „365 dni”

Na nic petycje aktywistów, na niewiele zdał się też szeroko komentowany apel piosenkarki Duffy: film „365 dni” pozostanie w ofercie Netfliksa. Władze platformy tłumaczą swoją decyzję tym, że chcą dawać swoim użytkownikom wybór.

06.07.2020
19:30
netflix 365 dni kontrowersje petycja apel odpowiedz
REKLAMA
REKLAMA

Nie ustają kontrowersje wokół filmu Barbary Białowąs. Mimo że adaptacja książkowego hitu Blanki Lipińskiej nie schodzi z listy najchętniej oglądanych na Netfliksie produkcji, kolejne osoby i środowiska domagają się usunięcia „365 dni” z oferty serwisu:

„365 dni” pozytywnie przedstawia brutalną rzeczywistość handlu ludźmi, porwań i gwałtów. Taki temat nie powinien być ukazywany i rozpowszechniany w kategoriach rozrywki

— zaapelowała kilka dni temu Duffy w liście otwartym do władz Netfliksa.

Oprócz piosenkarki (która sama padła ofiarą porwania i gwałtu, o czym opowiedziała światu zaledwie kilka miesięcy temu), usunięcia polskiego filmu z biblioteki Netfliksa domagała się m.in. brytyjska fundacja Pro Empower oraz internauci, którzy licznie podpisali petycję w tej sprawie.

Głosy sprzeciwu względem filmu (największy zarzut dotyczy tego, że „365 dni” ma gloryfikować gwałt), mimo że głośne, pozostają jednak w mniejszości. Adaptacja książki Blanki Lipińskiej bije rekordy popularności, a fani już dopytują o jej kontynuację.

Netflix odpowiada: chcemy dawać użytkownikom wybór.

W rozmowie z portalem The Guardian, rzecznik prasowy Netfliksa odmówił komentowania kontrowersji wokół filmu. Przyznał również, że serwis „tylko” zakupił licencję na „365 dni” i nie brał udziału w produkcji obrazu. Uciął również spekulacje dotyczące usunięciu filmu z oferty platformy:

Wierzymy w dawanie naszym użytkownikom wyboru

— powiedział.

Użytkownicy mogą sami wybierać, co chcą oglądać, a czego nie. Do tego służą różne dostępne filtry i ustawienia dostosowane do kategorii wiekowych

REKLAMA

— dodał.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA