REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Nadchodzi wielka aktualizacja aplikacji Netfliksa. Znika ważna funkcja

Ta aktualizacja nie spodoba się wielu (chyba nawet wszystkim) użytkownikom aplikacji Netfliksa na urządzeniach z systemem Windows. W nadchodzącej już niedługo wersji pojawią się co prawda nowe funkcje, ale zniknie jedna. W dodatku bardzo ważna, bo chodzi o pobieranie filmów i seriali. Jak będzie można oglądać treści platformy offline?

15.05.2024
16:41
netflix aplikacja pobieranie windows
REKLAMA

To już pewne. I zdarzy się za chwilę, a dokładnie za parę tygodni. Nadchodzącej aktualizacji aplikacji Netfliksa nie da się zatrzymać. Zgodnie z zapowiedziami ma ona zapewnić "ciągłość jakości doświadczeń użytkowników". W nowej wersji subskrybenci platformy zyskają więc dostęp do wydarzeń emitowanych na żywo, będą mogli korzystać z planu z reklamami i "wiele więcej". Z jednej więc strony serwis coś daje, ale z drugiej - zabiera naprawdę dużo.

Modyfikacje dotkną aplikacji Netfliksa na urządzeniach z systemem Windows 10 i 11. Do tej pory jej użytkownicy mogli bez większych problemów pobierać dostępne na platformie filmy i seriale, aby oglądać je offline. Serwis przyjrzał się jednak tej funkcji bliżej i postanowił z niej zrezygnować. Tym samym możliwości ściągania treści w nowej wersji oprogramowania już nie będzie.

REKLAMA

Netflix - jak oglądać filmy i seriale będąc offline?

Nadchodzące zmiany w aplikacji potwierdza sam Netflix na dedykowanej podstronie. Czytamy na niej:

Wkrótce dostępna będzie aplikacja Netflix dla systemu Windows, która będzie umożliwiała oglądanie wydarzeń na żywo, lepszą jakość przesyłania strumieniowego, kompatybilność z planami z reklamami i nie tylko. Chociaż pobieranie nie będzie już możliwe, wciąż będzie można oglądać filmy, seriale i programy offline na obsługiwanym urządzeniu przenośnym.

Netflix - aplikacja - pobieranie
REKLAMA

Ostatnie zdanie uspokaja, że wciąż będzie można oglądać treści serwisu offline na obsługiwanym urządzeniu przenośnym. W jaki sposób? Tego na ten moment nie wiadomo. Ile w tym zapewnieniu prawdy przekonamy, kiedy nowa wersja aplikacji pojawi się w sklepie Microsoft Store. Zgodnie z zapewnieniami serwisu stanie się to już w przyszłym miesiącu.

Netflix zachęca, aby włączyć automatyczne aktualizacje aplikacji w sklepie Microsoft Store, aby móc "korzystać z nowych funkcji, kiedy tylko się pojawią". Jeśli użytkownicy tego nie zrobią, otrzymają monit o aktualizację, aby móc dalej korzystać z oprogramowania na urządzeniach z systemem Windows 10 bądź 11.

Więcej o Netfliksie poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA