REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD
 3. Netflix

Netflix przesuwa premiery swoich ważnych filmów na 2024 rok. Które tytuły zaliczą opóźnienie?

Trwa wielki strajk scenarzystów i aktorów - za jego sprawą wstrzymano prace nad wieloma filmami i serialami. Z tygodnia na tydzień mnożą się doniesienia o opóźnionych premierach kolejnych produkcji. Teraz poznaliśmy tytuły sześciu filmów Netfliksa, które miały trafić na platformę jeszcze w tym roku, ale z całą pewnością nie zobaczymy ich wcześniej, niż w 2024 - i to nie za sprawą protestów.

02.08.2023
14:30
netflix filmy opóźnione premiery 2024 strajk
REKLAMA

Co najmniej sześć filmów, które miały mieć swoją premierę w bibliotece Netfliksa w najbliższych miesiącach, zadebiutuje dopiero w 2024 roku. Są to tytuły, do których scenariusze powstały na długo przed rozpoczęciem strajku aktorów i scenarzystów w USA; część z nich została już zresztą nakręcona. Nie znamy oficjalnego powodu opóźnień, można jednak wnioskować, że ich przyczyną jest chęć dopracowania całości i wprowadzenia pewnych zmian. Istnieje również podejrzenie, że zabieg jest celowy - w związku z protestami w przyszłym roku do streamingu trafi mniej filmów i seriali, niż planowano. Przesunięcie premier może być zatem sposobem na zapełnienie przerzedzonych ramówek i załagodzenie kryzysowej sytuacji.

Czytaj także:

REKLAMA

Netflix: premiera 6. filmów opóźniona

 • A Family Affair - Nicole Kidman, Zac Efron i Joey King w nowej komedii romantycznej, która pierwotnie była zaplanowana na 17 listopada. Bohaterką filmu jest Zara - młoda kobieta pracująca jako asystentka gwiazdora filmowego. W pewnym momencie zwierzchnik zakochuje się w matce Zary.
 • Damsel - film fantasy z Millie Bobby Brown w roli głównej. W swoim najnowszym projekcie młoda aktorka wciela się księżniczkę Elodie, która zgadza się poślubić przystojnego księcia - tylko po to, by odkryć, że wpadła w pułapkę. Rodzina królewska wykorzystała ją jako ofiarę, by spłacić pewien zaciągnięty dawno temu dług. Księżniczka zostaje wrzucona do jaskini zamieszkanej przez smoka - tam musi polegać wyłącznie na swoim sprytu i woli przetrwania.
 • Lift - komedia z Kevinem Hartem otrzymała już nową datę premiery: 12 stycznia 2024. W produkcji międzynarodowa ekipa złodziei podejmie się misji powstrzymania ataku terrorystycznego; by to zrobić, będzie musiała dokonać skoku na samolot w trakcie jego lotu.
 • Players - kolejny projekt Toma Ellisa, którego znamy z tytułowej roli w "Lucyferze". Będzie to klasyczna komedia romantyczna.
 • Shirley - biografia Shirley Chisholm z Reginą King w roli głównej i Johnem Ridleyem za sterami. 
 • Spaceman - ambitny dramat science-fiction, w którym Adam Sandler wciela się w Jakuba, pierwszego czeskiego astronautę.

Poniżej znajdziecie listę pięciu głośnych seriali Netfliksa, których kolejne sezony również zadebiutują później, niż planowano. W tym wypadku przyczyną opóźnień jest strajk.

REKLAMA

Netflix: pięć seriali opóźnionych przez strajk

 • Stranger Things, sezon 5.
 • Emily w Paryżu, sezon 4.
 • Wiedźmin, sezon 4.
 • Niestabilny, sezon 2.
 • Cobra Kai: finał.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA