REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Strajki zatrzymały Mandaloriana. Możemy nie dostać 4. sezonu serialu Disney+

Według dotychczasowych zapowiedzi mieliśmy dostać jeszcze dwa sezony "The Mandalorian", a potem film łączący całe jego uniwersum, w skład którego prócz serialu głównego wchodzi jeszcze "Księga Boby Fetta" i nadchodzące "Ahsoka" oraz "Skeleton Crew". Okazuje się jednak, że Disney i Lucasfilm mogą nieco zrewidować swoje plany. Wszystko przez trwające właśnie strajki scenarzystów i aktorów.

01.08.2023
11:30
the mandalorian 4 sezon disney
REKLAMA

Na początku maja rozpoczął się strajk scenarzystów, do którego w zeszłym miesiącu dołączyli aktorzy. W efekcie wstrzymano prace nad szeregiem filmów, seriali i programów, a wielkie studia zaczęły przesuwać premiery nadchodzących hitów. Końca buntu na ten moment jeszcze nie widać, bo reprezentujące wytwórnie, nadawców telewizyjnych i platformy streamingowe AMPTP nawet nie myśli o rozpoczęciu ponownych negocjacji ze związkami zawodowymi WGA i SAG-AFTRA.

Jeszcze w maju, niedługo po rozpoczęciu strajku scenarzystów pojawiły się doniesienia, że należące do Disneya Lucasfilm myśli o przesunięciu zdjęć do 4. sezonu "The Mandalorian", które planowane były na najbliższy wrzesień. Teraz sytuacja nieco się zmieniła i nowa odsłona serialu może nie powstać. Co według plotek mielibyśmy dostać w zamian?

Czytaj także:

REKLAMA

The Mandalorian - film zamiast 4. sezonu serialu Disney+?

Parę miesięcy temu Disney ujawnił filmowe plany rozwoju uniwersum "Gwiezdnych wojen". Zapowiedział trzy produkcje, które o dziwo nie będą - jak to działo się do tej pory - trylogią, tylko niepowiązanymi ze sobą tytułami. Wśród nich znalazło się miejsce na pełnometrażową kulminację wątków rozgrzebanych w opowieściach ze świata "The Mandalorian". Z powodu trwających właśnie strajków Dave Filoni i Jon Favreau mogą jednak nie być w stanie zrealizować na czas kolejnych dwóch sezonów serialu głównego, prowadzących do wydarzeń z nadchodzącego filmu.

The Mandalorian - Disney+
REKLAMA

Jak podaje portal MakingStarWars, według anonimowych źródeł z Lucasfilm, studio może zrezygnować z realizacji 4. sezonu "The Mandalorian" na rzecz pełnego metrażu. Scenariusz kolejnej odsłony serialu jest już gotowy, więc trzeba by go przeredagować i skrócić, aby w filmie pojawiły się najważniejsze wątki.

Za wspomnianym portalem warto podkreślić, że to tylko plotki - nic pewnego. Na ten moment nie wiadomo, czy Disney i Lucasfilm rzeczywiście zdecyduje się na taki krok. Jeśli tak się stanie Dave Filoni wyreżyseruje dwa filmy ze świata "Star Wars" - ten służący za 4. sezon "The Mandalorian" i planowany wcześniej finał spajający należące do uniwersum seriale. Jon Favreau pełniłby w takim wypadku rolę ich producenta.

Dotychczasowe odcinki "The Mandalorian" obejrzycie na Disney+.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA