REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix chce mieć amerykańskie "The Crown". Pracuje nad nim scenarzysta "Diuny"

John F. Kennedy jak Elżbieta II? Netflix ma w planach amerykańską wersję "The Crown" skupiającą się wokół byłego prezydenta. Scenarzysta "Diuny" potwierdza, że pracuje już nad tą produkcją.

28.11.2023
12:30
the crown netflix jfk serial
REKLAMA

"The Crown" to jeden z flagowych seriali Netfliksa, który uwielbiają użytkownicy platformy na całym świecie. Saga brytyjskiej rodziny królewskiej dobiega jednak końca. 6. sezon produkcji jest już bowiem tym ostatnim. Jego druga część ma pojawić się w serwisie już niedługo - 14 grudnia. I co dalej? No właśnie. Usługa chce jakoś wypełnić pustkę po tym tytule.

Już od jakiejś chwili po sieci krążą pogłoski, że Netflix chciałby zrealizować amerykański serial w stylu "The Crown". Jego fabuła miałaby się skupiać wokół Johna F. Kennedy'ego. Scenarzysta "Diuny" i "Czasu krwawego księżyca" Eric Roth zdradził, że już nad nim pracuje.

Więcej o "The Crown" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Netflix - scenarzysta Diuny pracuje nad amerykańskim The Crown

"Mamy nadzieję na wersję "The Crown", ale zorganizowaną wokół rodziny Kennedych, a w szczególności Johna. Jedną wersję już napisałem, teraz pracuję z notatkami" - zdradził Eric Roth w podcaście Script Apart. Serial ma być adaptacją książki Fredericka Logevalla z 2020 roku "JFK: Coming of Age in the American Century, 1917-1956". Przedstawia ona losy Johna F. Kennedy'ego od dzieciństwa do wczesnych lat kariery politycznej. Duży nacisk postawiono w niej również na tło rodzinne byłego prezydenta USA.

To wspaniała historia rodziny Kennedych od 1915 roku do lat 60. Jest bardzo przemyślana i elokwentna. Ma tę samą elegancję, co geniusz Petera Morgana w "The Crown". Nie będę udawał, że nim jestem, ale próbuję naśladować jego elegancję, jego spojrzenie na historię i sposób w jaki pisze... Według mnie jest dobrym pisarzem

- mówi Eric Roth.
REKLAMA
The Crown - Netflix

Eric Roth podkreśla, że nie wie, czy napisze więcej niż pilot serialu. "Może jeszcze jeden odcinek" - mówi. Zapewnia jednak, że według niego może to być "wspaniała" produkcja.

"The Crown" obejrzysz na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA