REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. Dzieje się

Ślub Kamili i Karola w nowym "The Crown". To była miłość rodząca się w cieniu skandalu

Niebawem wielka gratka dla fanów "The Crown", czyli szósty i ostatni sezon hitowego serialu Netfliksa, w którym widzowie mogą podglądać fabularyzowaną historię z życia rodziny królewskiej. Serial oparty jest na faktach, lecz nie wszystkie wydarzenia czy postaci pokazane są tak, jak w rzeczywistości. W drugiej części szóstego sezonu widzowie zobaczą m.in. ślub Kamili i księcia Karola. Przypomnijmy sobie to wydarzenie oraz ich związek, który narodził się w cieniu wielkiego skandalu.

13.11.2023
19:01
Kamila Karol ślub Shutterstock
REKLAMA

Wielkimi krokami zbliża się szósty i ostatni sezon "The Crown". Pierwsza część trafi na platformę 16 listopada, zaś druga pojawi się 14 grudnia. W końcowym sezonie hitowego serialu nie zabraknie ważnych dla Wielkiej Brytanii, ale też całego świata wydarzeń, jak śmierć Diany (choć sam moment wypadku nie zostanie pokazany).

REKLAMA

Więcej o "The Crown" przeczytasz w Spider's Web:

W The Crown nie zabraknie ślubu Karola i Kamili. Tak rodziła się ich miłość

Druga część skupi się na Williamie i tym, jak książę próbuje wrócić do życia w szkole w Eton po śmierci swojej mamy. Będzie również wątek królowej Elżbiety II, która obchodzi złoty jubileusz, zastanawiając się nad przyszłością monarchii. Pokazany zostanie także początek relacji Williama i Kate.

Zobaczymy też ślub Karola i Kamili, który w rzeczywistości miał miejsce 9 kwietnia 2005 roku. Na to, jak twórcy "The Crown" planują pokazać to wydarzenie, musimy jeszcze trochę poczekać. Jedno jest pewne. Będzie gorąco, gdyż relacja Karola i Kamili emocjonowała ludzi przed laty, jeszcze gdy Karol - będąc mężem Diany - romansował z Parker Bowles.

Ślub Karola i Kamil był wielkim wydarzeniem 2005 roku. Zakochani zaręczyli się w lutym tamtego roku, gdy Karol podarował swojej wybrance pierścionek zaręczynowy z brylantem, który ponoć należał do jego babci. Otrzymała go, gdy urodziła Elżbietę II. W związku z tym, że Karol i Kamila są rozwodnikami, zawarli ślub cywilny. Uroczystość odbyła się 9 kwietnia 2005 roku w ratuszu Windsor Guildhall. Świadkiem pana młodego był jego starszy syn - książę William. Wśród gości uczestniczących w uroczystości był też Andrew Parker Bowles ze swoją drugą żoną.

Dla obydwojga było to drugie małżeństwo. W 1973 roku Kamila wyszła za majora Andrew Parker Bowlesa. Z tego małżeństwa przyszła na świat dwójka dzieci: syn Thomas Parker Bowles, który pojawił się na świecie rok po ślubie oraz córka Laura Lopes, która urodziła się w 1979 roku. Jak wiadomo, małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Z pewnością wpłynęła na to trwająca wiele lat relacja Kamili z brytyjskim następcą tronu - księciem Karolem. Głośno było również o wieloletnich zdradach ze strony Andrew Parker Bowlesa. Rozpad tego małżeństwa był więc tylko kwestią czasu. I tak w 1995 roku ich związek przeszedł do historii, kończąc się oczywiście rozwodem.

The Crown/ zwiastun

Camillagate i lincz, jaki spotkał Karola i Kamilę

Karol i Kamila poznali się na meczu polo w 1970 roku. Ich relacja rozpalała opinię publiczną przez lata. Pisząc o tym romansie, nie można nie wspomnieć o jednej z największej afer u Winsorów - Camillagate. Bo choć początkowo ich związek utrzymywany był w sekrecie, plotek o niewierności brytyjskiego następcy tronu nie brakowało. Parę co jakiś czas widywano na przyjęciach oraz wyścigach konnych. O ich romansie wiedziała oczywiście Diana, która nie raz podkreślała w wywiadach, w tym dla słynnej rozmowy z BBC, że w jej małżeństwie z Karolem było tłoczno, mając oczywiście na myśli romans Karola i Kamili.

I tak w 1993 roku ogłoszona została separacja księżnej Diany i księcia Karola, natomiast miesiąc później wybuchła Camillagate - afera, o której głośno było już w 5. sezonie "The Crown". Właśnie wtedy magazyn People opublikował zapis intymnych rozmów telefonicznych między Kamilą i Karolem, które miały miejsce pod koniec lat 80. W pikantnych rozmowach nie brakowało aluzji erotycznych, a słowo tampon użyte w rozmowie, również miało seksualny wydźwięk. Dlatego swego czasu na ten skandal mówiło się nawet Tampongate. Gdy zapis tych rozmów ujrzał światło dzienne, media były oburzone zachowaniem Kamili i Karola. Kochanka księcia dostała nawet pewne przezwisko - Evil Camilla, mierząc się z w tamtym czasie z ogromnym hejtem.

 class="wp-image-2460100"
Shutterstock/ 360b
REKLAMA

Lżej nie miał sam Karol. Ówczesny następca tronu w telewizyjnym wywiadzie z 1994 roku przyznał się do zdradzenia Diany. Choć oczywiście nie padło imię i nazwisko Kamili, wszyscy wiedzieli, że to właśnie z nią Karol zdradzał żonę. Doszło nawet do tego, iż Brytyjczycy domagali się usunięcia Karola z listy sukcesji do brytyjskiego tronu. Uważali, że nie jest godny tytułu króla.

Gdy samych zainteresowanych dotknął hejt, starali się być twardzi. W wywiadach Kamila powtarzałała: Wychowano mnie, żeby cieszyć się życiem, a nie siedzieć w kącie i płakać. Zaledwie kilka miesięcy po tragicznej śmierci księżnej Diany w 1997 roku Kamila oficjalnie została partnerką Karola.

Mijają lata, a Karol i Kamila wciąż tworzą zgodne małżeństwo. Karol chętnie mówi o swojej ukochanej "moja ukochana żona". Trudno szukać na ich koncie skandali czy zdrad. Warto jednak dodać, że po ślubie Kamila została Jej Królewską Wysokością Księżną Kornwalii, nie Księżną Walii. Wszystko przez naciski opinii publicznej i mediów, które podkreślały, że to Diana była jedyną i prawdziwą księżną Walii.

Obecnie Karol i Kamila raczej już nie mierzą się z hejtem. Parker Bowles wciąż wspiera męża, dziś już króla Karola III. Jeszcze ponad dziesięć lat temu zdarzało się, że dochodziło do pewnych incydentów. W 2010 roku jeden z przeciwników pary wybił szyby w samochodzie ukochanej Karola, oblewając też auto białą farbą. Obecnie opinia publiczna i media w znacznie większym stopniu skupiają się na dzieciach Karola i Diany - Williamie i Harrym, niż na Karolu i Kamili.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA