REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Do Polski ma wejść serwis VOD z telewizją za darmo

Choć nie jest to jeszcze potwierdzona informacja, na polskim rynku może pojawić się kolejna platforma, oferująca bezpłatny dostęp do telewizji za pośrednictwem serwisów VOD. Na ten moment trwają rozmowy, czy darmowa telewizja w ramach projektu FAST jest w Polsce opłacalna i czy ma szansę na rozwój również w naszym kraju.

27.09.2023
7:18
Do Polski ma wejść serwis VOD z telewizją za darmo
REKLAMA

Bezpłatna telewizja, którą oferują serwisy VOD, jest w Polsce tematem dość świeżym. Obecnie na polskim rynku prężnie funkcjonuje platforma MEGOGO, największy serwis VOD w Europie Wschodniej z siedzibą w Kijowie, który zadebiutował w Polsce w tym roku. Oferta MEGOGO zachęca przede wszystkim dostępem do podstawowych kanałów telewizyjnych zupełnie za darmo i bez rejestracji. Wśród stacji, które można oglądać na żywo bez opłat znajdują się aż 24 kanały, m.in. TVP 1, TVP 2, TVP 3, PolsatTVN, TV4, TV Puls HD, TV Puls 2 HD czy Zoom TV HD. Oprócz polskich kanałów bezpłatnie można oglądać także programy z zza granicy na takich kanałach jak France 24 HD, Deutsche Welle i FREEDOM HD. Obok MEGOGO może pojawić się jednak niebawem inny nadawca, który rozważa wejście do Europy Środkowej.

REKLAMA

Na temat serwisu MEGOGO pisaliśmy w innych artykułach na łamach Spider's Web:

Czy firma A+E Networks pojawi się w Polsce? Trwają rozmowy

Firma A+E Networks, która najbardziej znana jest z kanałów History, History 2 czy Crime+Investigation Polsat, niebawem może pojawić się na polskim rynku. Obecnie trwają rozmowy z partnerami w Europie Środkowej, którzy mogliby wkroczyć do Polski z darmową telewizją online w modelu FAST (ang. Free ad-supported streaming television) - oznacza to, że w zamian za obejrzenie reklam, dostęp do telewizji jest w pełni bezpłatny.

REKLAMA
A+E Networks

Problem pojawia się jednak w kontekście licencji i płatnych platform VOD, jak Player czy Polsat Box Go, do których przywiązanych jest wielu operatorów telewizyjnych, a także tempa rozwoju - o tyle, o ile w Europie Zachodniej i USA dostęp do darmowej telewizji online jest szeroko rozpowszechniony, tak w Polsce nie jest to jeszcze praktyka tak dobrze rozwinięta.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA