REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Posiedzenie Sejmu w kinie. Będzie transmisja na żywo

Polska polityka wkracza na nowy poziom. Najprawdopodobniej już niebawem sejmowe posiedzenia, które stały się hitem polskiego YouTube'a, będzie można oglądać nie tylko w sieci - transmisja na żywo z obrad ma pojawić się na dużym ekranie w warszawskiej Kinotece, a wszystko zaczęło się od niewinnego żartu na Instagramie.

05.12.2023
14:52
Posiedzenie Sejmu w kinie. Będzie transmisja na żywo
REKLAMA

Transmisje z kolejnych dni pierwszego posiedzenia Sejmu szturmem podbijają zestawienie najchętniej oglądanych produkcji w serwisie YouTube. Pierwsze posiedzenie, które odbyło się w środę 15 listopada, zajęło 3. miejsce na karcie "Na czasie" i ma w tym momencie niemal milion odsłon. Kolejne dni wykręcają podobne wyniki - drugi dzień ma prawie 700 tys. wyświetleń, podobnie jak trzeci i czwarty. Największą popularnością cieszą się zapisy live z końca listopada - dwa ostatnie posiedzenia oglądało 1,4 mln widzów. Do gigantycznego zainteresowania relacjami na żywo z ulicy Wiejskiej przyczynił się przede wszystkim nowy marszałek Sejmu, Szymon Hołownia, a na kolejne dni pierwszego posiedzenia czeka się jak na premierowy odcinek ulubionego serialu Netfliksa.

REKLAMA

O polityce przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

I tak, jak często bywa, że kinowe hity trafiają prosto do serwisów VOD, tak teraz to transmisja na żywo z ulicy Wiejskiej ma trafić na duże ekrany. Przyczyniła się do tego gigantyczna oglądalność kolejnych dni posiedzeń nowego Sejmu, a także niewinny żart Michała Marszała na Instagramie.

Kinoteka pokaże posiedzenie Sejmu na dużym ekranie. W planach są pokazy cykliczne

Wysoka oglądalność kolejnych dni posiedzeń Sejmu była szeroko komentowana w mediach społecznościowych - z każdym kolejnym spotkaniem posłów i posłanek powstawały kolejne memy, aż na satyrycznym profilu Michała Marszała na Instagram Stories pojawił się żart, że chętnie obejrzałby transmisję z Sejmu w kinie. Odpowiedź przyszła błyskawicznie - do Marszała odezwała się warszawska Kinoteka i okazało się, że placówka jest zainteresowania pomysłem instagramera:

Umówiliśmy się zupełnie spontanicznie. Mamy jak najlepsze intencje. Chcemy w ten sposób realizować prawo obywatelek i obywateli do informacji, chcemy popularyzować wiedzę o funkcjonowaniu najważniejszych dla państwa instytucji, chcemy pielęgnować bardzo obywatelskie zachowania. Nie ukrywamy, że ważny jest też dla nas element jednoczący: to, że ludzie będą razem oglądać obrady tak istotnego dla ich codziennego życia organu władzy

- wyjaśnia Karolina Fornal z działu marketingu i dystrybucji Kinoteki.
Szymon Hołownia
REKLAMA

Obecnie Kinoteka czeka na zgodę Centrum Informacyjnego Sejmu. Karolina Fornal poinformowała, że jeśli Kinoteka dostanie zielone światło na transmitowanie posiedzenia, jednorazowy pokaz odbędzie się w jednej sali. Zainteresowanie jest jednak tak duże, że Kinoteka nie wyklucza, że kolejne obrady będą cyklicznie pojawiać się na dużych ekranach. Wstęp na pokaz ma być bezpłatny, a pierwszy seans zaplanowany jest na poniedziałek, 11 grudnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA