REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Hollywood chce zrobić remake horroru polskiego reżysera. Robert Pattinson na pokładzie

Reżyser "Uśmiechnij się" łączy siły z Robertem Pattinsonem. Wspólnie chcą zrobić remake horroru polskiego reżysera. Nowa wersja "Opętania" Andrzeja Żuławskiego wzbudza spore zainteresowanie dużych hollywoodzkich graczy.

13.06.2024
9:03
opętanie horror andrzej żuławski remake
REKLAMA

Za sprawą Resetu, debiutującego wtedy na polskim rynku dystrybutora, w listopadzie zeszłego roku "Opętanie" po ponad 40 latach od swej światowej premiery trafiło wreszcie do regularnej dystrybucji kinowej w naszym kraju (wcześniej na wielkim ekranie można je było obejrzeć jedynie na festiwalach bądź specjalnych pokazach). Bilety na seanse rozchodziły się w błyskawicznym tempie. To właśnie najlepiej dowodzi, że horror Andrzeja Żuławskiego w ogóle się nie zestarzał i remake'u wcale nie potrzebuje. W Hollywood mają jednak inne zdanie.

Nie od dziś wiadomo, że zamiast na oryginalność, fabryka snów woli stawiać na przetwórstwo i recykling. Ciągle szuka filmów do odświeżenia bądź zrobienia od nowa. Teraz padło właśnie na horror Andrzeja Żuławskiego. "Opętanie" opowiada o kryzysie małżeńskim. Rozgrywająca się w czasach zimnej wojny akcja przenosi nas do Berlina Zachodniego. Marc po powrocie z wyjazdu służbowego, odkrywa, że żona go zdradza. W dodatku z dwoma kochankami, z czego jeden nie jest człowiekiem. W główne role wcielają się Sam Neill i niesamowita Isabelle Adjani.

REKLAMA

Opętanie - Robert Pattinson w remake'u horroru

Jak podaje The Hollywood Reporter, "Opętanie" na warsztat jako scenarzysta, reżyser i producent planuje wziąć Parker Finn. Twórca horroru "Uśmiechnij się" połączył w tym celu siły z Robertem Pattinsonem, który poprzez swoją firmę Icki Eneo Arlo ma zająć się produkcją. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, czy wcieli się dodatkowo w jakąś rolę. Sprawa wyjaśni się w trakcie rozwoju projektu, już wzbudzającego spore zainteresowanie wśród amerykańskich wytwórni.

Opętanie - remake - Robert Pattinson

Odbiór pomysłu był ekstremalnie pozytywny, a decydenci nazywali całą opowieść "cholernie szaloną" i "spoza naszego świata", zwracając uwagę na jej komercyjny potencjał. Jak promować ewentualny film również jest już częścią rozmów

- czytamy na wspomnianym portalu.

O remake "Opętania" walczą w tym momencie A24, Netflix, Paramount, Sony i Warner Bros. Do gry mogą jeszcze dołączyć inni zainteresowani. Licytacja ma rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu.

Parker Finn jest aktualnie w trakcie postprodukcji "Uśmiechnij się 2", czyli kontynuacji swojego pełnometrażowego debiutu, który w 2022 roku okazał się hitem. Roberta Pattinsona ostatnio mogliśmy oglądać dwa lata temu w "Batmanie". Powróci na wielki ekran w styczniu przyszłego roku w "Mickey 17" w reżyserii Bong Joon Ho, twórcy oscarowego "Parasite".

Więcej o "Opętaniu" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA