REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Peter Dinklage rozprawi się z najeźdźcami z gier komputerowych. Pixels robi się coraz ciekawsze

Znany z roli Tyriona Lanistera Peter Dinklage dołączył właśnie do obsady „Pixels”. Film produkowany przez Happy Madison Productions będzie wielkoekranową mekką dla wszystkich graczy, która zawita do kin w 2016 roku.

31.03.2014
11:30
Peter Dinklage rozprawi się z najeźdźcami z gier komputerowych. Pixels robi się coraz ciekawsze
REKLAMA
REKLAMA

Peter Dinklage to nie jedyna gwiazda filmowa, jaka pojawi się na planie „Pixels”. Poza uwielbianym aktorem swoją obecność w tym dziele potwierdził również Adam Sandler, do którego należy studio Happy Madison Productions. W filmie znajdziemy również znanego z komediowych produkcji Kevina Jamesa. Niestety, na dzisiaj nie wiadomo, w kogo będzie wcielać się trójka rozpoznawalnych gwiazd.

pixels 1

Wiemy natomiast co nieco o samym „Pixels”. Film zostanie wydany przez Sony, natomiast krzesło reżysera należy do Chrisa Columbusa. Kapitalny wybór, gracze mają powody do radości. Ten człowiek jest odpowiedzialny między innymi za scenariusz do kultowego „Gremliny rozrabiają” oraz reżyserię takich filmów jak „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Harry Potter i Komnata Tajemnic”, „Pani Doubtfire” czy „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna”.  „Pixels” będzie miało swoją premierę w 2014 roku, natomiast zdjęcia do tego filmu rozpoczną się już tego lata.

pixels 2

Czym właściwie będzie „Pixels”. Cóż, to przede wszystkim ciekawy projekt, z którego powinni być zadowoleni wszyscy gracze. Wydane przez Sony dzieło jest silnie inspirowane krótkometrażową produkcją Patricka Jeana, którą możecie zobaczyć poniżej, o tym samym tytule. Wyprodukowana w 2010 roku animacja opowiada o inwazji 8-bitowych najeźdźców na całkowicie nieprzygotowany na tego typu atak Nowy Jork. Kwadratowe istoty niewiadomego pochodzenia bez problemu zostaną rozpoznane przez starszych graczy, którzy do teraz mają w pamięci tytuły wydawane na Amigę oraz Commodore. Pac-Man? Frogger? Donkey Kong? Zebrała się cała stara gwardia.

REKLAMA

Animacja Patricka Jeana została zauważona i doceniona. Twórca wygrał główną nagrodę w kategorii film krótkometrażowy podczas Annecy International Animated Film Festival in 2011. Teraz pomysł znajduje się w rękach ogromnego wydawcy i niezwykle ciekawi mnie, czy Sony wykorzysta ogromny potencjał drzemiący w tej produkcji, aby jeszcze silniej wypromować ekskluzywne marki obecne na konsolach PlayStation. Peter Dinklage starający się powstrzymać Delsina Rowe’a z InFamous: Second Son? Wchodzę w to, chociaż liczę na znacznie bardziej ikoniczne postacie z gier komputerowych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA