REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Za takim Gotham tęskniliśmy. Pierwszy zwiastun spin-offa "Batmana" jest gęsty i ponury

Ci z was, którzy czuli się ostatnio rozczarowani przesunięciem premiery filmu "The Batman 2", już wkrótce otrzymają solidną nagrodę pocieszenia, która umili czekanie na sequel hitu Matta Reevesa. Chodzi o serialowy spin-off poświęcony postaci Pingwina. Do sieci trafił właśnie pierwszy zwiastun produkcji - i wygląda świetnie. Właśnie za takim Gotham tęskniliśmy.

22.03.2024
17:14
pingwin serial zwiastun trailer batman matt reeves kiedy premiera hbo max
REKLAMA

„Pingwin” to serialowy spin-off serii „The Batman”, który rozwinie uniwersum Matta Reevesa i wprowadzi widza w drugą część filmu. Jego głównym bohaterem będzie, rzecz jasna, tytułowy gangster, Oswald Cobblepot, którego poznaliśmy już w poprzednim obrazie (w tej roli świetny, ucharakteryzowany nie do poznania Colin Farrell). Pierwsze pogłoski dotyczącej tej miniserii pojawiły się już w 2021 r. - już wówczas Reeves sugerował, że przeszłość Cobblepota może być ważnym elementem 2. części filmu o młodym Mrocznym Rycerzu (w tej roli znakomity Robert Pattinson). Do napisania scenariusza zaprzęgnięto Lauren LeFranc, a sam Reeves i Dylan Clarke zostali producentami wykonawczymi. 

Czytaj więcej o DC w Spider's Web:

REKLAMA

Pingwin: zwiastun spin-offa Batmana od HBO Max

REKLAMA
Pingwin - zwiastun/trailer/teaser

Sam Farrell podczas wywiadu udzielonego w 2022. r. przyznał, że praca nad produkcjami, nad którymi czuwał Reeves, była dla niego wielką frajdą i ani przez sekundę nie zastanawiał się nad udziałem w spin-offowym serialu w roli głównego bohatera. Jakkolwiek twórca „The Batman” nie wyreżyserował żadnego z epizodów limitowenego serialu, cały czas czuwał nad jego realizacją, dając wskazówki co do struktury scenariusza, decydując o doborze ekipy twórców i dbając o to, by całość wpasowała się w jego wizję Gotham. Jednym z twórców „Pingwina” jest m.in. Craig Zobel, który odpowiada za wychwalaną „Mare z Easttown”, również od HBO. 

Całość nie będzie powiązana z budowanym właśnie przez Hamesa Gunna i Petera Safrana kinowym uniwersum DC - produkcje, które zapoczątkował „The Batman”, trafią do tzw. „Dc Elseworlds” (gdzie trafi też planowany na przyszły rok sequel „Jokera”. 

Historia będzie rozgrywać się tuż po wydarzeniach z „Batmana”. Po śmierci gangstera Carmine'a Falcone'a (John Turturro) w Gotham zapanował chaos na różnych szczeblach przestępczej władzy. Pingwin chce to wykorzystać, wybić się i rządzić miastem - ma jednak konkurentkę w postaci Sofii Falcone, córki zmarłego.

Pingwin: premiera serialu odbędzie się jesienią 2024 r. w HBO Max.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA