REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Gwiazdor serialu Amazona mógł nie zagrać Jacka Reachera. Problemem było 5 cm

Dzisiaj w roli Jacka Reachera trudno sobie wyobrazić kogokolwiek innego niż Alan Ritchson. Gwiazdor serialu Amazon Prime Video przyznaje jednak, że musiał o nią zabiegać. Jakim cudem? Problemem mógł być jego wzrost.

15.01.2024
15:34
reacher 2 sezon alan ritchson amazon prime video
REKLAMA

To brzmi śmiesznie. Owszem, wszyscy wiemy, że w książkach, na podstawie których powstał serial Amazona, Jack Reacher liczy sobie 196 cm. To wielki koleś. Ale przecież w filmach grał go Tom Cruise mający zaledwie 170 cm. Dlatego właśnie ten casting nie został ciepło przyjęty przez fanów oryginału. Lee Child co prawda początkowo go bronił, ale potem zmienił zdanie. Jak mówił w rozmowie ze mną, z wyboru Alana Ritchsona od początku był zadowolony. Podobnie zresztą jak miłośnicy pierwowzoru.

Tak jak widzowie z niechęcią przyjęli Toma Cruise, tak z otwartymi ramionami przyjęli Alana Ritchsona. Wszyscy się zgadzają, że został stworzony do roli Reachera. Jak się jednak okazuje, nie wiele brakowało, a mógłby jej nie dostać. Twórcy serialu Amazona stawiali bowiem na jak największą zgodność z oryginałem. A przecież aktor nie ma 196 cm wzrostu. Liczy sobie 191 cm.

Więcej o "Reacherze" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Reacher - Alan Ritchson mógł nie dostać roli w serialu

5 cm - tyle mogło zdecydować o tym, że Alan Ritchson jednak Jacka Reachera nie zagra. Aktor porozmawiał ostatnio z Michaelem Rosenbaumem z podcastu "Inside of You", gdzie zdradził, że musiał walczyć o rolę w serialu Amazona:

Miesiącami, miesiącami i miesiącami przekonywałem wszystkich, że jestem właściwym gościem do tej roli. Wiecie, odrzucili mnie na początku. Na samym początku, kiedy odrzucali wszystkich. I myślę, że to przez to, że mam 191 cm, a nie jak Reacher 196 cm. Myślę, że chcieli mieć na ekranie jak najwierniejszą wersję Reachera. Dlatego zawsze mam jakiś odnośnik jeśli chodzi o tę rolę. Ale o nią walczyłem, a teraz moja kariera eksplodowała, dzięki popularności serialu.

Reacher: 2. sezon - Amazon Prime Video
REKLAMA

Dzięki "Reacherowi" nazwisko Alana Ritchsona rzeczywiście stało się rozpoznawalne na całym świecie. 1. sezon był globalnym hitem Amazon Prime Video. Użytkownicy platformy pokochali ten serial, czemu dali wyraz ponownie, kiedy pojawiła się jego 2. odsłona. Cieszy się ona nawet jeszcze większą popularnością w serwisie niż poprzednia.

Finał 2. sezonu "Reachera" już w najbliższy piątek. Wiadomo jednak, że na tym saga głównego bohatera się nie kończy. Alan Ritchson już jakiś czas temu informował o trwających właśnie zdjęciach do 3. odsłony serialu Amazona. Data premiery nowych odcinków nie jest na ten moment znana.

Dotychczasowe odcinki "Reachera" obejrzycie na Amazon Prime Video.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA