REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Hillary Clinton i Steven Spielberg o sufrażystkach

Hillary Clinton nie została pierwszą kobietą-prezydentem w Stanach Zjednoczonych. Była Pierwsza Dama postanowiła zmienić zawód i zająć się robieniem filmów. Jej pierwsza produkcja powstanie we współpracy ze Stevenen Spielbergiem i opowie o walce kobiet o prawo do głosowania.

02.08.2018
11:31
steven spielberg hilary clinton
REKLAMA
REKLAMA

Rola producent wykonawczej to stanowisko często niedoceniane, ale niezwykle ważne przy kształtowaniu produkcji telewizyjnych. A takim właśnie dziełem będzie The Woman's Hour, czyli pierwszy wspólny projekt Clinton i Stevena Spielberga oraz jego firmy Amblin Television.

Była sekretarz stanu postanowiła przenieść na mały ekran bestsellerową książkę Elaine Weiss, która opowiada historię kobiet walczących o prawo Amerykanek do brania udziału w powszechnych wyborach. To historia poświęcenia, nieustępliwości i zwycięstwa mimo przeciwności losu. Clinton nie ukrywa, że opowieść Weiss jest nie tylko pasjonującą historią, ale również źródłem nadziei dla współczesnych kobiet:

Rozgrywająca się na przestrzeni sześciu tygodni w lecie 1920 roku The Woman's Hour to naprawdę wciągający dramat i inspiracja dla młodych i starych, kobiet i mężczyzn w tych trudnych czasach. Wiele mogło pójść źle, ale te amerykańskie kobiety nie liczyły się z odmową. Jestem podekscytowana wizją pracy z Elaine, Stevenem, by wprowadzić ten projekt do telewizji.

elaine weiss the womans hour class="wp-image-188599"

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, czy The Woman's Hour będzie serialem czy filmem telewizyjnym.

Clinton ma być jednak bardzo poważnie zaangażowana w produkcję, wybór scenarzystów i reżysera. To nie jedyna ważna postać amerykańskiej polityki, która w ostatnim czasie zdecydowała się na współpracę producencką z gigantem światowej rozrywki. Na podbój Netfliksa zdecydowali się Barack i Michelle Obama.

REKLAMA

W tym samym czasie dalsze projekty rozwija Steven Spielberg. Słynny reżyser pracuje nad filmem poświęconym grupie Blackhawk znanej z komiksów DC. Dla Amazona produkuje z kolei mini-serial, w którym opowie historię podboju cywilizacji Azteków przez Hernana Corteza.

Hillary Clinton i Steven Spielberg planują sprzedać produkcję Netfliksowi, HBO lub któremuś z mniejszych graczy na rynku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA