REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Dzieje się /
  4. Media

Latkowski oskarża, sypią się oświadczenia celebrytów. Sprawę skomentowali już m.in. Szyc, Majdan i Lipińska

Już nie tylko Kuba Wojewódzki, ale również Natalia Siwiec, Radosław Majdan, a nawet Grażyna Wolszczak — to właśnie ich oświadczenia związane z wczorajszą emisją filmu Sylwestra Latkowskiego krążą w sieci. Czego się z nich dowiadujemy?

21.05.2020
17:17
sylwester latkowski film
REKLAMA
REKLAMA

Po głośnej premierze reportażu Sylwestra Latkowskiego na temat nadużyć seksualnych względem osób nieletnich w trójmiejskich klubach, posypały się oświadczenia znanych osób, których personalia wcześniej pojawiły się w głośnym filmie i nie mniej emocjonującej dyskusji po nim. Przypomnijmy, że w wywiadzie po seansie reportażu jego reżyser wprost zaapelował m.in. do Borysa Szyca, Jarosława Bieniuka i Radosława Majdana o to, by podzielili się z opinią publiczną swoją rzekomą wiedzą na temat tego, do jakich przestępstw miało dochodzić w sopockim klubie Zatoka Sztuki:

Latkowski wskazuje palcem, sypią się oświadczenia

Część z wezwanych przez Latkowskiego do tablicy osób, zdążyła już ustosunkować się do stawianych im zarzutów:

Były piłkarz zapowiedział też, że w razie braku sprostowania insynuacji ze strony Sylwestra Latkowskiego, skieruje sprawę do sądu:

Do sprawy odniósł się również inny były piłkarz, którego nazwisko także padło w jednej z wypowiedzi Sylwestra Latkowskiego:

Całą moją wiedzę, choć nie taką, jakiej oczekiwałby Sylwester Latkowski, przekazałem Prokuraturze Rejonowej w Sopocie i tamtejszemu Sądowi Rejonowemu, gdzie dochodzę swojego dobrego imienia. To jedyne instytucje, które są uprawione, by być powiernikami moich wiadomości — czytamy w komunikacie Jarosława Bieniuka.

 class="wp-image-406141"

Podobne oświadczenie wydały m.in. Grażyna Wolszczak, Natalia Siwiec i Blanka Lipińska:

Tak, oglądałam reportaż pana Latkowskiego. Mój wizerunek, jak i wizerunek innych osób publicznych, został tam użyty tylko i wyłącznie po to, żebyście spojrzeli na ten dokument. Zobaczcie, że te zdjęcia niczego do tego dokumentu nie wnoszą. To się nazywa manipulacja — mówi autorka kontrowersyjnej książki „365 dni” w krótkim nagraniu, w którym odnosi się do reportażu Latkowskiego:

Jak dotąd najmocniejsza odpowiedź padła ze strony Kuby Wojewódzkiego, który swoje oświadczenie opublikował na Facebooku tuż po emisji filmu. Poinformował w nim o planowanych pozwach przeciwko reżyserowi „Nic się nie stało” i Telewizji Polskiej:

Borys Szyc przerywa milczenie i publikuje korespondencję z reżyserem

W końcu, po kilkunastu godzinach od emisji, głos zabrał aktor Borys Szyc. To on był pierwszą osobą, do której otwarcie zaapelował Sylwester Latkowski podczas dyskusji w studiu TVP. W odpowiedzi na ten apel, Szyc zdecydował się upublicznić zapis wymiany wiadomości, do jakiej doszło między dziennikarzem a aktorem:

Twórca filmu miał być gościem Radia ZET, ale nie był. „To cenzura” — twierdzi.

Sylwester Latkowski miał być gościem dzisiejszego poranka w Radiu ZET. Do rozmowy jednak nie doszło, a powodem miały być problemy techniczne. Reżyser szeroko komentowanego od wczoraj filmu „Nic się nie stało” upatruje w sytuacji próby cenzury. Rozgłośnia stanowczo odpiera tego typu zarzuty.

Jeszcze w środę wieczorem na twitterowym koncie audycji Gość Radia ZET można było znaleźć zapowiedź zaplanowanej na dzisiejszy poranek rozmowy z Sylwestrem Latkowskim, reżyserem szeroko komentowanego filmu „Nic się nie stało”, wyemitowanego wczoraj na antenie Telewizji Polskiej:

Dziś rano okazało się jednak, że rozmowa nie doszła do skutku, a powodem miały być problemy techniczne. Wygląda na to, że takie uzasadnienie nie przekonuje niedoszłego gościa rozgłośni, który w całej sytuacji dopatrzył się... cenzury:

Zarzuty reżysera stanowczo odparła Beata Lubecka, dziennikarka, która miała poprowadzić dzisiejszy wywiad z Latkowskim:

Stanowisko dziennikarki poparła duża część internautów:

Choć znalazły się też i takie głosy:

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA