REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Tenet” jednak nie wejdzie do kin w sierpniu. Premierę nowego filmu Nolana przełożono na... i tu się pojawia problem

Rozprzestrzeniająca się na terenie USA pandemia koronawirusa spowodowała już kilkukrotne przesunięcie premiery nowego filmu Christophera Nolana. „Tenet” nie wejdzie więc zgodnie z planem do kin w sierpniu tego roku. Co gorsza, w tej chwili nie wiadomo nawet, kiedy twórcy zdecydują się na premierę filmu.

20.07.2020
20:50
tenet premiera zmiana christopher nolan pandemia koronawirus
REKLAMA
REKLAMA

 

„Tenet” Christophera Nolana miał być tym filmem, który podźwignie amerykańskie (i nie tylko) kina z kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa. Niestety, COVID-19 nadal zbiera w USA śmiertelne żniwo i najwyraźniej pandemia, zwłaszcza za oceanem, nie daje za wygraną. Z powodu koronawirusa premierę filmu przekładano już kilka razy. Pierwotnie międzynarodowy debiut miał się odbyć 17 lipca, później datę zmieniono na 31 lipca. Z kolei pod koniec czerwca pojawiła się informacja o nowym terminie, czyli 12 sierpnia.

Niekończąca się historia i Dzień Świstaka w jednym.

W tym momencie należy docenić czujność redakcyjnego kolegi, Rafała Christa, który w czerwcu ostrożnie informował o sierpniowej dacie premiery „Teneta”, pisząc, że „O ile nic się nie zmieni, światowa premiera będzie miała miejsce 12 sierpnia 2020 roku”. No i stało się — twórcy właśnie poinformowali o kolejnym przesunięciu debiutu filmu Nolana w kinach. Jak się okazuje, neverending story z „Tentem” w roli głównej trwa w najlepsze. Problem w tym, że tym razem nie podano kolejnej potencjalnej daty premiery.

Premiera „Teneta” zawieszona do odwołania? Jest jeden alternatywny scenariusz.

Jak informuje serwis comicbook.com, tym razem twórcy filmu zrezygnowali z wodzenia widzów za nos i nie zdradzili kolejnego terminu, w którym film Christophera Nolana mógłby ujrzeć światło dzienne. Jednocześnie prezes Warner Bros., Tomy Emmerich zarzeka się, że wkrótce nowa data zostanie ujawniona i że mimo wszystko „Tenet” trafi do kin jeszcze w tym roku.

REKLAMA

Z kolei Variety donosi, że twórcy biorą pod uwagę scenariusz, w którym międzynarodowa premiera „Teneta” miałaby odbyć się przed Stanami Zjednoczonymi. A to już byłby prawdziwy ewenement.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA