REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

To będzie wydarzenie roku. Gwiazda najgorszego filmu wszech czasów pojawi się w Polsce

"Oh, hi Mark. Anyway, how's your sex life?" - te słowa prześladują Grega Sestero od 2003 r., kiedy to publiczność oszalała na punkcie "The Room". Nie dlatego że to dobry film. Ba, nawet nie dlatego że to film zły. Uznaje się go bowiem za najgorszy film wszech czasów. Jego gwiazdor, który występuje w nim u boku Tommy'ego Wiseau, już w przyszłym miesiącu przybędzie do Polski na specjalne zaproszenie Najlepszych z Najgorszych.

13.05.2024
17:01
the room najlepsze z najgorszych greg sestero polska
REKLAMA

Najlepsze z Najgorszych to ogólnopolskie pokazy różnorodnych filmów złych - tak złych, że aż dobrych, albo po prostu złych. W przeglądzie prezentowane są produkcje niskobudżetowe, których cechami rozpoznawczymi są absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, nielogiczna fabuła i pasja oraz zaangażowanie ich autorów. Wydarzenie odbywa się regularnie od 2015 r., dzisiaj już w kilkunastu miastach. Od swoich początków cieszy się wielkim zainteresowaniem publiczności. Jego uczestnikom "The Room" nie trzeba nawet przedstawiać. W ramach przeglądu wielokrotnie wyświetlano ten tytuł, tak w wersji oryginalnej, jak i z przebojowym polskim dubbingiem.

"The Room" opowiada historię poczciwego bankiera, który nie tylko ma wielu przyjaciół, ale też finansowo wspiera porzucone dziecko. Swoją narzeczoną traktuje jak boginię, ale jej uczucie do niego stopniowo słabnie. Uwagę Lisy zaczyna bowiem przyciągać jego najlepszy kumpel Mark. Brzmi tandetnie? Jeszcze jak! Miano najgorszego filmu wszech czasów nie wzięło się znikąd.

REKLAMA

The Room - pokazy z udziałem gwiazdy najgorszego filmu wszech czasów

Tommy Wiseau nie robił oczywiście "The Room" z zamiarem stworzenia najgorszego filmu wszech czasów. Święcie wierzył, że pracuje nad arcydziełem. Praca na planie z nim i jego ego była prawdziwą udręką dla całej ekipy. Szczególnie dała się we znaki Gregowi Sestero, który wciela się w przyjaciela głównego bohatera Marka. Produkcja pogrzebała jego szanse na karierę w Hollywood, ale - paradoksalnie - właśnie dzięki niej złotymi zgłoskami zapisał się na kartach historii kina.

The Room - Greg Sestero w Polsce - Najlepsze z Najgorszych

Wydawałoby się, że Greg Sestero o "The Room" powiedział już wszystko. Napisał przecież książkę o absurdalnych kulisach pracy nad filmem - "The Disaster Artist" - na podstawie której James Franco zrealizował głośną produkcję z 2017 r. A jednak jeszcze tyle pytań ciśnie się na usta. Chociażby o jego relacje z Tommym Wiseau. Wszystkie je będziecie mogli zadać mu już w czerwcu, kiedy to aktor po raz pierwszy przybędzie do Polski.

Obecność Grega Sestero uświetni specjalne pokazy "The Room" w ramach cyklu Najlepsze z Najgorszych, które odbędą się w aż sześciu polskich miastach. Po każdym z seansów w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Gdyni, Poznaniu i Wrocławiu aktor weźmie udział w sesjach Q&A. Tematów do rozmowy jest bez liku. W końcu, jak czytamy na facebookowej stronie wydarzenia, gwiazdor najgorszego filmu wszech czasów w ciągu ostatnich dwóch dekad prężnie działał w branży modelingowej, wystąpił w kilkudziesięciu produkcjach, a w 2021 r. zadebiutował nawet jako reżyser "Miracle Valley". Aktualnie pracuje nad kolejnym swoim tytułem - "Forbidden Sky". "What a story" - chciałoby się podsumować jego dotychczasową karierę.

REKLAMA

Więcej na temat "The Room" i cyklu Najlepsze z Najgorszych poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA