REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Potężny konkurent Netfliksa wchodzi do Europy. Namiesza na rynku, bo będzie za darmo

Tubi jest najszybciej rozwijającym się serwisem streamingowym w Stanach Zjednoczonych. Teraz wchodzi do Europy. W Wielkiej Brytanii już się pojawił. Czy możemy liczyć, że w najbliższym czasie darmowa platforma wystartuje również w Polsce?

02.07.2024
9:39
tubi za darmo netflix streaming
REKLAMA

Podkreślmy: Tubi to darmowa platforma streamingowa. Utrzymuje się z reklam, które wyświetlają się przed i w trakcie dostępnych tam treści. W maju zaliczyła swój najlepszy miesiąc, według Nielsena, wzrastając o 46 proc. w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku. Od tamtej pory liczy sobie 80 mln aktywnych użytkowników. Pod względem popularności z Disney+ jeszcze co prawda nie wygrywa, ale pokonała Peacocka, Max i Paramount+. Wśród bezpłatnych serwisów przebija ją jedynie YouTube.

W ciągu ostatniej dekady Tubi chętnie wychodziło poza USA, pojawiając się na kolejnych rynkach -Kanadzie, Meksyku, Australii, Nowej Zelandii, Kostaryce, Ekwadorze, Salwadorze, Guatemali i Panamie. Platforma była też dostępna w Europie, ale po wprowadzeniu przez Unię Europejską nowych regulacji, musiała stary kontynent opuścić. Teraz triumfalnie na niego wraca.

REKLAMA

Tubi - czy darmowa platforma streamingowa pojawi się w Polsce?

Tubi właśnie wystartowało w Wielkiej Brytanii, gdzie, jak zapewnia, użytkownicy otrzymali darmowy dostęp do ponad 20 tys. filmów i seriali. Wśród nich znajdują się treści od Disneya, Lionsgate, NBCUniversal i Sony Pictures Entertainment. Nie brakuje też oczywiście oryginalnych produkcji, jak "Slay" - wampiryczny horror z drag queens w roli głównej. W takich właśnie tytułach specjalizuje się serwis.

Slay - Tubi - darmowy streaming

Tubi spędziło ostatnią dekadę doskonaląc swoją ogromną, darmową i rozrywkową ofertę streamingową w Ameryce Północnej. Uważamy, że teraz jest idealny moment, aby nasze rozwiązania przenieść na rynek w Wielkiej Brytanii

- powiedziała Anjali Sud, dyrektor generalna Tubi.
REKLAMA

Jak czytamy na łamach Variety, dyrektor generalna Tubi powiedziała również, że zaraz po starcie platformy w Wielkiej Brytanii nie należy spodziewać się doniesień o planach wejścia na inne europejskie rynki.

O darmowych dostępach do filmów i seriali w Polsce poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA