REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Dzieje się

2. sezon "Wednesday" będzie istotnie różnić się od poprzedniego. Sporo się zmieni

Serial "Wednesday" został doskonale przyjęty przez subskrybentów Netfliksa - nic dziwnego, że od dłuższego czasu sporo mówi się o realizacji 2. odsłony produkcji z Jenną Ortegą w roli głównej. Nowy sezon będzie znacząco różnic się od poprzedniego. Jak zdradziła główna gwiazda serialu, będzie w nim jeszcze więcej nadprzyrodzonych elementów. Nie zabraknie też odwołań do klasycznych horrorów.

23.02.2024
16:17
Wednesday 2. sezon Netflix
REKLAMA

Od powstania 1. sezonu "Wednesday" minęło już trochę czasu. 2. odsłona hitowego serialu rzecz jasna w końcu trafi do biblioteki Netfliksa, lecz za sprawą przeciągającego się strajku scenarzystów zdjęcia zostały przesunięte.

REKLAMA

Wednesday: 2. sezon będzie zdecydowanie inny

2. sezon "Wednesday" będzie znacznie różnić się od 1. Wiadomo, że w nowej odsłonie będzie jeszcze więcej nadprzyrodzonych zjawisk oraz odniesień do horrorowych klasyków. Do serialu wprowadzonych zostanie też kilku nowych bohaterów.

Więcej o Wednesday czytaj w Spider's Web:

Jenna Ortega udzieliła niedawno wywiadu dla "Vanity Fair", w którym opowiedziała o powrocie na serialowy plan. Gwiazda "Wednesday" ma już za sobą czytanie scenariuszy i nie ukrywa, że nawet ich lektura budzi w niej ekscytację, tym bardziej, że w serialu nie zabraknie nowych postaci oraz dziwacznych wątków. Zdecydowanie rozszerzamy świat nadprzyrodzony. Nasz serial miał wszelkiego rodzaju wilkołaki, wampiry itd. Myślę, że trochę to rozwiniemy - powiedziała aktorka w wywiadzie.

Sama zainteresowana żartuje też, że w związku ze zdjęciami do 2. sezonu "Wednesday" nadszedł czas, by i ona sama ponownie stała się ciut bardziej sarkastyczna. Wczuć lepiej w rolę pomoże jej też oglądanie odpowiednich filmów. Być może nadszedł czas, aby ponownie zacząć być nieco bardziej sarkastyczną albo znów oglądać różne filmy, aby wczuć się w rolę - zdradziła Ortega.

Scena tańca Wednesday

Jak się okazuje, odcinki "Wednesday" będą w nowym sezonie przypominać hollywoodzkie horrory, głównie w wizualnej warstwie. Jenna powiedziała, że w każdym odcinku 2. sezonu będzie zapadająca w pamięci scena, fragment lub sceneria z danego filmu grozy. Już w 1. sezonie w poszczególnych scenach były zresztą odniesienia do takich produkcji jak "Carrie" czy "Bal maturalny". Poza odniesieniami do straszaków, twórcy chcą skupić się też mocniej na relacji mamy i córki - czyli Morticii oraz Wednesday.

REKLAMA

"Wednesday 2": kiedy premiera hitu Netfliksa?

Na efekty prac całej ekipy "Wednesday" trzeba jeszcze trochę poczekać, gdyż wszyscy łącznie z aktorami pojawią się na serialowym planie w kwietniu. Tym razem ujęcia do produkcji nie będą kręcone w Rumunii, tak jak poprzednio, a w Irlandii. 2. odsłona "Wednesday" pojawi się na Netfliksie dopiero w 2025 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA