REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

3. sezon "Wiedźmina" naprawi zrujnowany wcześniej wątek. Znamy szczegóły

Po dłuższej przerwie doczekaliśmy się nowych wieści dotyczących 3. sezonu "Wiedźmina" Netfliksa. Według niezawodnego Redanian Intelligence twórcy serialu zamierzają naprawić relację Geralta i Yennefer, w której namieszali przy okazji pisania poprzedniej odsłony.

24.04.2023
13:09
wiedźmin 3 sezon netflix naprawi relacje serial
REKLAMA

Nie da się ukryć: po pierwszym dość pozytywnie przyjętym sezonie, po którym cała produkcja miała nabrać wiatru w żagle, oczekiwania fanów boleśnie zderzyły się z drugą odsłoną "Wiedźmina". Na serial Netfliksa spadła fala krytyki w związku ze zbyt dużą liczbą odstępstw od materiału źródłowego, czyli prozy Andrzeja Sapkowskiego. Wiele z nich okazało się nie tylko pozbawionych sensu, lecz także - co gorsza - drastycznie obniżało jakość całej historii. Jedną ze znaczących modyfikacji była ta dotycząca relacji Yennefer z Geraltem i Ciri.

Podczas gdy w oryginale czarodziejka na prośbę Geralta zajęła się mentorowaniem i nauczaniem Ciri w czasie pobytu księżniczki w świątyni Melitele, w 2. sezonie serialu... straciła swoje moce. Ekranowa wersja Yennefer została zmanipulowana przez starożytną istotę, Voleth Meir, i zamierzała poświęcić życie dziewczynki, by odzyskać magiczne zdolności. Wszystko po to, by w ostatniej chwili odpuścić, żałować i przy okazji podpaść wiedźminowi. Nietrudno się domyślić, że ta duża, a zbędna modyfikacja mało komu przypadła do gustu.

REKLAMA

Czytaj także:

Wiedźmin: 3. sezon naprawi relację bohaterów

Okazuje się, że kwestia naprawy stosunków między bohaterami będzie jednym z głównych wątków w pierwszych odcinkach nadchodzącej serii. Na początku sezonu Geralt odmówi Yennefer jakiejkolwiek rozmowy; w efekcie ta przekaże mu napisane przez siebie listy, w których nazywa zabójcę potworów "drogim przyjacielem". Na przestrzeni pierwszych epizodów wiedźmin będzie stopniowo odpuszczać, a różne małe momenty, działania i interakcje sprawią, że ponownie zaufa czarodziejce. W pewnym momencie postacie znów zaczną normalnie ze sobą rozmawiać.

REKLAMA
Wiedźmin

Jak wiemy z doniesień, nasze trio weźmie udział w festiwalu Belleteyn, podczas którego ich więzi się zacieśnią. Przypomnę, że pierwszy odcinek nosi tytuł "Shaerrawaedd", a to oznacza, że bohaterowie odwiedzą starożytne elfickie ruiny.

W kulminacyjnym momencie tego mini wątku Geralt przekaże Yen pełny list, będący odpowiedzią na jej wiadomości. Wyzna w nim, że czuje, że teraz może już zaufać czarodziejce i przekazać jej opiekę nad Cirillą. Później drogi tej trójki się rozejdą - Yennefer zabierze Ciri do Aretuzy. W kolejnych odcinkach bohaterki nareszcie zyskają czas na zawiązanie więzi przed krwawymi wydarzeniami z Thanedd, które zobaczymy w 6. epizodzie 3. sezonu.

Trzecia seria - ostatnia, w której Geralta portretuje Henry Cavill - przechodzi właśnie proces postprodukcji. Premiera na platformie Netflix odbędzie się latem 2023 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA