REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix nie rezygnuje z "Wiedźmina". Pojawiły się informacje na temat nowego spin-offu

Netflix się nie poddaje. Chociaż po drodze zdarzyła się już wpadka, platforma wciąż wierzy w uniwersum "Wiedźmina" i zamierza je rozwijać. Właśnie poznaliśmy nowe szczegóły spin-offu, o którym pierwsze informacje pojawiły się w listopadzie minionego roku.

13.02.2023
16:50
wiedźmin spin off netflix szczury
REKLAMA

Co prawda po raz pierwszy o nowym spin-offie "Wiedźmina" usłyszeliśmy w listopadzie minionego roku, ale w międzyczasie na Netfliksie pojawił się "Rodowód krwi", który nie podbił serc ani krytyków, ani nawet użytkowników platformy. Jakby tego było mało, w sieci rozpętała się burza po tym, jak Henry Cavill postanowił odejść z serialu głównego. Losy serialu stanęły więc pod znakiem zapytania.

Jak się jednak okazuje, Netflix nie rezygnuje z raz obranej ścieżki i wciąż konsekwentnie planuje powiększać uniwersum "Wiedźmina". Bo chociaż w temacie kolejnego już spin-offu od kilku miesięcy nie było nic słychać, platforma się z tego pomysłu nie wycofuje. Właśnie pojawiły się nowe szczegóły dotyczące nadchodzącego serialu.

REKLAMA

Wiedźmin - co wiemy o nowym spin-offie serialu Netfliksa?

Szczury to grupa przestępcza działająca na obszarach przyłączonych do Cesarstwa Nilfgaardzkiego, której okrucieństwo stało się wręcz legendarne. W serialowym "Wiedźminie" jeszcze członków tej bandy nie poznaliśmy. To ma się jednak zmienić w nadchodzącym 3. sezonie. I Netflix już szykuje się do realizacji poświęconego jej spin-offu.

Jak podaje Redanian Intelligence, spin-off "Wiedźmina" poświęcony Szczurom nosi roboczy tytuł "Riff Raff". Wiadomo, że nie będzie opierał się na wydarzeniach opisanych w książkach Andrzeja Sapkowskiego. Ma to być całkowicie oryginalna historia. Krótki opis fabuły prezentuje się następująco:

Sześciu nastoletnich złodziei planuje największy skok w swojej karierze, rzucając wyzwanie najniebezpieczniejszej organizacji przestępczej w królestwie.

REKLAMA

W spin-offie wystąpią aktorzy, których zobaczymy też w 3. sezonie "Wiedźmina" - Christelle Elwin (Mistle), Fabian McCallum (Kayleigh), Aggy K. Adams (Iskra) i Juliette Alexandra (Reef). Z przywołanego opisu wynika jednak, że akcja będzie rozgrywała się przed wydarzeniami z serialu głównego, czyli przed spotkaniem Ciri ze Szczurami.

Zdjęcia do "Riff Raff" będą realizowane w RPA, głównie w Kapsztadzie. Ruszyć mają natomiast już w kwietniu i potrwają do września tego roku. Oznacza to, że należy spodziewać się sezonu o długości 6-8 odcinków. Serial zadebiutuje najwcześniej latem 2024 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA