REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nadchodzi nowy aktorski "Władca Pierścieni" - wyprodukuje go Peter Jackson. Poznaliśmy tytuł

Uniwersum "Władcy Pierścieni" powiększy się o kolejną produkcję. Dyrektor generalny Warner Bros. Discovery poinformował, że nadchodzący film wyprodukuje Peter Jackson. Fabuła ma skupiać się na historii Golluma, a za kamerą obrazu o tytule "The Hunt for Gollum" ma stanąć sam Andy Serkis.

09.05.2024
17:11
wladca pierscieni nowy film gollum peter jackson andy serkis
REKLAMA

Najwyższy czas, by ponownie wrócić na obszar Śródziemia i wyruszyć w kolejną niezwykłą podróż. Po raz ostatni film z serii "Władca Pierścieni" pojawił się w 2014 r. - na dużych ekranach zadebiutował wówczas tytuł "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii", czyli 3. część trylogii "Hobbit". Po 10 latach od jego premiery (i po aż 23 latach od debiutu "Drużyny Pierścienia") ujawniono, że nadchodzi nowy rozdział historii autorstwa J.R.R. Tolkiena. Za sterami projektu stanie sam Peter Jackson oraz Andy Serkis, odtwórca roli Golluma. Nie bez powodu.

REKLAMA

Władca Pierścieni: Warner Bros. ogłasza nowy film. Wyprodukuje go Peter Jackson

Nadchodząca produkcja nosi tytuł "The Hunt for Gollum", czyli "Polowanie na Golluma". Oznacza to, że film będzie skupiał się na postaci Smeagola, w którego w oryginalnej trylogii wcielił się Andy Serkis. Warner Bros. zapowiedział, że tytuł zadebiutuje na dużych ekranach w 2026 r. Projekt jest obecnie na wczesnym etapie opracowywania scenariusza przez Fran Walsh, Phillippę Boyens, Phoebe Gittins i Arty'ego Papageorgiou. Dyrektor generalny Warner Bros. Discovery, David Zaslav, wyjaśnił, że "skupi się on na historii, która nie została jeszcze dotąd opowiedziana".

Peter Jackson, reżyser trylogii, oraz Walsh i Boyens będą producentami wykonawczymi, którzy mają być zaangażowani w każdy etap tworzenia filmu, co podkreślił Zaslav. Za kamerą "Polowania na Golluma" ma stanąć sam Andy Serkis, który powróci do swojej kultowej roli sprzed lat.

To zaszczyt i przywilej móc podróżować z powrotem do Śródziemia z naszym dobrym przyjacielem i współpracownikiem, Andym Serkisem, który nie dokończył spraw z tym śmierdzącym Gollumem! Jako wieloletni fani rozległej mitologii profesora Tolkiena jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Mikiem De Lucą, Pam Abdy i całym zespołem Warner Bros. nad kolejną epicką przygodą!

- mówili Jackson, Walsh i Boyens.

Przed premierą "Polowania na Golluma" w 2026 r. fani będą mogli obejrzeć animowany film z uniwersum "Władcy Pierścieni" - "Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów" - którego akcja rozgrywa się 200 lat przed wydarzeniami z "Hobbita". Premiera produkcji 13 grudnia 2024 r.

Zdjęcie główne: kadr z filmu na YouTube.

REKLAMA

O "Władcy Pierścieni" przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA