REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD

„Wspaniała Pani Maisel” w Prime Video. Finałowy, 5. sezon serialu obejrzysz w VOD od Amazonu

Co obejrzeć w ten weekend w Amazon Prime Video? Jedną z najbardziej godnych uwagi nowości w serwisie jest - bezdyskusyjnie! - premiera 5. sezonu "Wspaniałej pani Maisel", czyli jednego z najwyżej ocenianych i wielokrotnie nagradzanych seriali studia. Nie widzieliście? To nadrabiajcie!

15.04.2023
11:09
amazon prime video filmy seriale nowości wspaniała pani maisel
REKLAMA

Nieco ponad rok od premiery poprzedniej odsłony, na Amazon Prime Video powróciła obsypana nagrodami Emmy i Złotymi Globami "Wspaniała pani Maisel". 5. sezon, którego pierwsze trzy odcinki (w sumie będzie ich dziewięć) zadebiutowały w serwisie w ten piątek, zakończy historię Midge. A była to historia znakomicie napisana, fenomenalnie zagrana i przepięknie zrealizowana.

W 5. sezonie "Wspaniałej pani Maisel" tytułowa bohaterka (w tej roli wspaniała Rachel Brosnahan) próbuje swoich sił jako gospodyni talk-show. Nie wiadomo, co dalej z nią i Lennym Bruce'em (Luke Kirby) ani czy serial dotrze do 1966 roku - wtedy bowiem kontrowersyjny komik, postać historyczna, zmarł w wyniku przedawkowania morfiną. Możemy jednak być pewni, że Midge ponownie stanie w blasku fleszy, co - rzecz jasna - nie będzie jednoznaczne z osiągnięciem pełnego, wymarzonego sukcesu.

REKLAMA
Wspaniała pani Maisel

Wspaniała pani Maisel jest naprawdę wspaniała

O co tu chodzi? Akcja zaczyna się w roku 1958 i rozgrywa się w Nowym Jorku. Życie Midge Maisel układa się (jak na ówczesne czasy, rzecz jasna) świetnie: mąż, dzieci, wystawne kolacje w eleganckim mieszkaniu. Gdy za sprawą zdrady ukochanego jej świat staje nagle na głowie, Midge musi szybko zdecydować, do czego tak naprawdę najlepiej się nadaje. I tak oto dochodzi do niespotykanej transformacji: przemiana gospodyni domowej w artystkę stand-upową wszystkim (poza nią samą) wydaje się niebywała. Nie przeszkadza jej to jednak walczyć o swoje - Midge zdobywa coraz większe uznanie słuchaczy, a jej nazwisko staje się rozpoznawalne.

"Wspaniała pani Maisel" to wnikliwa rewizja przełomu lat 50. i 60. w USA z dodatkiem odrobinki nostalgii i feminizmu, przede wszystkim jednak - ironii. Bawi się treścią i formą, wygląda obłędnie (prawdziwy raj dla oczu vintage designerów), zgrabnie porusza choćby wątki klasowości, a co najważniejsze: poprawia humor jak nic! A to przede wszystkim za sprawą doskonale napisanych, rozwijających się postaci i błyskotliwych dialogów. Jeśli jeszcze nie widzieliście - polecam.

A tak z serialem pożegnali się jego twórcy:

Dziesiątki nagród utrwalają dziedzictwo "Maisel" na wiele sposobów, ale to, co jest jeszcze trwalsze i głębsze, to postacie stworzone przez Amy Sherman-Palladino oraz radosny, błyskotliwy i jedyny w swoim rodzaju świat, który wykreowała razem z Danem Palladino. Ten serial naprawdę wiele znaczył dla Prime Video, a efekty jego sukcesu będą odczuwalne jeszcze długo po finale. Nie mogę się doczekać, aż fani i nasza światowa publiczność będą mogli delektować się każdym momentem kulminacji tej przełomowej i niezapomnianej serii.

Czytaj także:

Amazon Prime Video - najpopularniejsze tytuły w Polsce

 1. Lewandowski - Nieznany
 2. Star Trek: Picard
 3. Carnival Row
 4. Szybcy i wściekli 9
 5. Zupa nic
 6. Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
 7. Wesele
 8. Farma Clarksona
 9. Wszystko wszędzie naraz
 10. Nikt
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA