REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD

O takie kino akcji zupełnie nic nie robiłem: film „Nikt” z gwiazdą „Zadzwoń do Saula” w Prime Video

Szukacie dobrego kina akcji na weekend? Amazon przewidział, że tak właśnie może się zdarzyć. Dlatego w mijającym tygodniu na Prime Video wjechał film skrojony pod wasze potrzeby. To "Nikt", w którym Bob Odenkirk - znany lepiej jako Saul Goodman z "Breaking Bad" i "Zadzwoń do Saula" - skopie wam tyłki. Grany przez niego bohater w pięknym stylu rzuca bowiem wyzwanie rosyjskiej mafii.

08.04.2023
11:11
nikt filmy akcji amazon prime video co obejrzeć
REKLAMA

Ja wiem. Gdy mowa o gwiazdorach kina akcji, nazwisko Boba Odenkirka jest w ogóle poza dyskusją. To błąd. Dowodzi tego właśnie "Nikt". Aktor znany z roli Saula Goodmana wciela się tu w Hutcha Mansella - typowego tatuśka z przedmieść. Z żoną od dawna seksu nie uprawiał, a dzieci w ogóle go nie szanują. Jego codzienność składa się z pogoni za niesforną śmieciarką i słuchania wyzwisk od szwagra i teścia. Kiedy jednak do jego domu włamują się złodzieje, coś w nim pęka. Nagle okazuje się, że to on jest niebezpieczeństwem. Kiedy gość otwiera drzwi i zostaje zastrzelony, to nie on. On jest tym, co puka.

W miarę rozwoju akcji dowiadujemy się, że niepozorny Hutch pracował kiedyś dla agencji wywiadowczej. Był "ostatnim gościem, którego chciało się spotkać na swojej drodze". Dlatego w autobusie brutalnie rozprawia się z grupką wyrostków zaczepiających niewinną dziewczynę. W ten sposób niechcący rzuca wyzwanie rosyjskiej mafii. Przyjdzie mu więc przebijać się przez tabuny wrogów. I będzie się z nimi rozprawiał z dużą dawką morderczej inwencji i czarnego humoru.

REKLAMA

Nikt - nowy film akcji na Amazon Prime Video

Już sam opis fabuły brzmi zachęcająco? Nic dziwnego. Za scenariusz odpowiada Derek Kolstad, który maczał swoje palce w trzech pierwszych częściach "Johna Wicka". Znana ze słynnej serii energia również tutaj dostarcza nam porządnej dawki adrenaliny. Bo twórcy mnożą sceny akcji, wydłużając prezentowane atrakcje i coraz to bardziej komplikując całą sytuację. Wzroku nie da się od ekranu oderwać. Dostajemy bowiem prawdziwy popis kaskaderskiej maestrii.

Nikt - Amazon Prime Video

"Nikt" to film szalony i bezczelny, który z dumą obnosi się swoim b-klasowym rodowodem. Czyni go to idealną propozycją na weekend. Nie jest co prawda pierwszej świeżości, bo na ekranach polskich kin debiutował jeszcze w lipcu 2021 roku, ale do tej pory online można było go obejrzeć jedynie za dodatkową opłatą. Teraz zmieniło się to dzięki Amazonowi. Bob Odenkirk skopie wam teraz tyłki w ramach opłacanej subskrypcji Prime Video.

Czytaj także:

Jeśli po seansie filmu "Nikt" mielibyście ochotę sięgnąć po coś jeszcze na Amazon Prime Video, zajrzyjcie na TOP10 najpopularniejszych tytułów dostępnych na platformie w naszym kraju. Króluje na nim oczywiście premiera z poprzedniego tygodnia, czyli dokument "Lewandowski - Nieznany", który przybliża historię kapitana polskiej reprezentacji w piłce nożnej i jednego z najlepszych napastników na świecie. Prócz tego użytkownicy serwisu wciąż oglądają "Władcę Pierścieni: Pierścienie Władzy" i chętnie sięgają po rodzime produkcje - tym razem "Wesele" i "Zupa nic".

REKLAMA

Amazon Prime Video - najpopularniejsze tytuły w Polsce

 1. Lewandowski - Nieznany
 2. Carnival Row
 3. Wesele
 4. Star Trek: Picard
 5. Zupa nic
 6. Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
 7. Farma Clarksona
 8. Wszystko wszędzie naraz
 9. The Boys
 10. Szybcy i wściekli 9
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA