REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Amazon szuka nowego "Reachera"? Ten serial może się nim okazać

Amazon Prime Video zapowiada serial na podstawie popularnej serii powieści Jamesa Pattersona o Aleksie Crossie. "Cross" pojawi się na platformie jeszcze w tym roku. Serwis bardzo mocno wierzy w sukces nadchodzącej produkcji.

08.07.2024
19:17
cross amazon prime video reacher premiera
REKLAMA

Amazon Prime Video nieraz już przekonał się o opłacalności adaptacji popularnych serii. Najpierw stało się to za sprawą "Jacka Ryana" na podstawie prozy Toma Clancy'ego, ale to dopiero późniejszy "Reacher" oparty na powieściach Lee Childa rozbił bank. Na jego punkcie oszalał cały świat, który teraz wstrzymuje oddech w oczekiwaniu na 3. sezon produkcji. Nic więc dziwnego, że serwis postanowił pójść za ciosem. Właśnie ujawnił datę premiery i wypuścił teaser długo wyczekiwanego tytułu z bohaterem, którego czytelnicy dobrze już zdążyli poznać i pokochać.

Literacka seria przygód Alexa Crossa trwa od 1993 roku, kiedy to na rynku wydawniczym pojawiła się pierwsza książka z jego udziałem, wydana u nas jako "W sieci pająka". Od tamtej pory ten detektyw i psycholog sądowy w kolejnych powieściach powracał już ponad 30 razy. Czym tak przemawia do wyobraźni milionów czytelników na całym świecie? Jak nikt inny potrafi zgłębiać się w psychikę przestępców i ich ofiar, aby zidentyfikować i schwytać mordercę.

REKLAMA

Cross - teaser i data premiery nowego serialu Amazon Prime Video

Popularność Alexa Crossa na całym świecie nie maleje. A teraz dostanie nowe paliwo pod postacią serialu Amazon Prime Video. W "Crossie" wciela się w niego Aldis Hodge, którego widzowie mogą kojarzyć chociażby ze "Straight Outta Campton", "Black Adama" czy "Miasta na wzgórzu". Aktor pełni również funkcję producenta serialu. Prócz niego w produkcji występują jeszcze m.in.: Isaiah Mustafa, Juanita Jennings, Alona Tal, Samantha Walkes, Caleb Elijah, Melody Hurd, Jennifer Wigmore, Eloise Mumford i Ryan Eggold.

Cross - Amazon Prime Video - serial - premiera

Amazon Prime Video mocno wierzy w sukces nadchodzącego serialu na podstawie serii bestsellerów Jamesa Pattersona, który zresztą pełni w "Crossie" funkcję producenta wykonawczego. Premiery jeszcze nie było, a platforma już zamówiła kolejny sezon produkcji. Czy rzeczywiście pierwsze odcinki okażą się takim hitem, że usprawiedliwią tę decyzję? Wiele na to wskazuje.

Komercyjny potencjał nadchodzącego serialu sprowadza się nie tylko do popularności oryginalnej serii książek. Użytkownicy platform VOD ogólnie uwielbiają spędzać wieczory przy serialach kryminalnych. Nie bez powodu przecież Netflix podpisał wieloletni kontrakt z Harlanem Cobenem. Subskrybenci Prime Video swego czasu, ale przez wiele lat zachwycali się natomiast "Boschem". Inwestycja w "Crossa" wydaje się więc całkiem bezpieczna.

REKLAMA

"Cross" pojawi się na Amazon Prim Video jeszcze tej jesieni, a dokładnie: 14 listopada. Wtedy na platformie wyląduje wszystkich osiem odcinków serialu.

Więcej o ofercie Amazon Prime Video poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA