REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Mówią o nim: najstraszniejszy horror roku. Film właśnie wleciał na Amazon Prime Video

Na Amazon Prime Video pojawił się właśnie jeden z najbardziej chwalonych filmów grozy zeszłego roku. "Mów do mnie" regularnie nazywano "najstraszniejszym horrorem ostatnich lat". Teraz można go obejrzeć w serwisie bez dodatkowych opłat.

05.07.2024
13:32
mów do mnie horror amazon prime video co obejrzeć
REKLAMA

"Mów do mnie" to historia grupy przyjaciół, którzy weszli w posiadanie tajemniczego artefaktu. Każdy, kto uściśnie zabalsamowaną dłoń i wypowie tytułowe słowa, łączy się z zaświatami, oddając swe ciało we władanie demona. Kontakt musi być ograniczony czasowo do 90 sekund, bo inaczej złowrogie moce przejmują danego osobnika. Jak to w podobnych horrorach już bywa, problemy zaczynają się, gdy jedna z osób łamie tę żelazną zasadę.

Za produkcję odpowiadają bliźniacy - Danny i Michael Philippou. Horror, który właśnie pojawił się na Amazon Prime Video, jest ich pełnometrażowym debiutem. Wcześniej najlepiej byli znani ze swojego kanału w serwisie YouTube. Założyli go w 2013 roku i aktualnie cieszą się milionami subskrybentów. W międzyczasie bracia plątali się również po planach filmowych, gdzie nawiązali znajomości. To właśnie dzięki nim pomysłem na "Mów do mnie" udało się zainteresować prestiżowe studio A24.

REKLAMA

Mów do mnie - nowy horror na Amazon Prime Video

"Mów do mnie" szybko stało się sensacją. Po pierwszych pokazach gratulacje braciom Philippou składali takie filary światowego kina grozy jak Jordan Peele ("Uciekaj!"), Ari Aster ("Dziedzictwo. Hereditary") czy Sam Raimi ("Martwe zło"). Peter Jackson nazwał go nawet "najlepszym, najbardziej intensywnym horrorem, jaki widziałem w ostatnich latach".

Mów do mnie! - horror - Amazon Prime Video

Wraz z pochwałami z branży przyszły wyjątkowo entuzjastyczne recenzje. Z 95 proc. pozytywnych opinii "Mów do mnie" zajmuje aktualnie piąte miejsce na liście najlepiej ocenianych horrorów zeszłego roku. Prócz sukcesu artystycznego bracia Philippou mogą się jednak też pochwalić komercyjnym. Przy budżecie rzędu 4,5 mln dol. film zarobił na całym świecie ponad 92 mln.

W Polsce "Mów do mnie" zadebiutowało w sierpniu zeszłego roku na ekranach kin. Od tamtej pory zdążyło już trafić na platformy VOD, na których zresztą wciąż można film za opłatą zobaczyć. Dzisiaj, 5 lipca, dołączył też do oferty Amazon Prime Video, gdzie subsksrybenci mogą go obejrzeć bez dodatkowych kosztów.

Więcej o horrorach poczytasz na Spider's Web:

Mów do mnie - gdzie obejrzeć? Pełna lista serwisów VOD:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA